Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Bazalka pravá - Pokemon 0,8g - séria Mini


Veľmi kompaktný bazalka, s krátkymi internódia Genovese typu. Silné listy majú intenzívnu zelenú farbu. Má vynikajúcu arómu a chuť.
Vaša cena 1,80
Vaša cena bez DPH 1,50
 
Dostupnosť skladom
viac ako 100 ks
odoslanie zajtra

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Bazalka pravá / Ocimum basilicum L.


Popis:

Kríčkovité rastúca letnička s výrazne aromatickou vňaťou. Oddávna sa pestuje ako koreninová, liečivá i medonosná rastlina. Semená vysievame v marci až apríli na povrch substrátu a ľahko prihrnieme. Bazalka má rada živnou, humózne zeminu namiešanú s rozloženým hnojom. Pozor - mladé rastlinky v príliš hustých výsevoch zahnívajú. Vysádzame v máji na chránené miesto s plným slnkom. pravidelne

prihnojujeme a denne zalievame. Pre vytvorenie kompaktný, bohato olistené a rozvetvené rastliny je vhodné zaštipovať kvitnúce výhony. Čerstvú vňať môžeme zberať po celú vegetačnú dobu, pre sušenie zberáme vňať na začiatku kvitnutia a sušíme pri teplote do 35 ° C, pre zachovanie typickej vône aj chuti však odporúčame čerstvé, jemne nasekané listy bazalky naložiť do olivového oleja. V kuchyni sa používa do šalátov, mletých mias a rybích pokrmov, do aromatických octov. Čaj povzbudzuje trávenie a pomáha pri zápaloch horných dýchacích ciest.


V 1 g: 900 semien

Výsev: máj

Úroda: jún - september

odroda:

POKEMON - kolekcia MINI ZÁHRADKA - veľmi kompaktný bazalka, s krátkymi internódia Genovese typu. Silné listy majú intenzívnu zelenú farbu. Má vynikajúcu arómu a chuť. Odroda je vhodná na pestovanie v kvetináčoch po celý rok. Osivo je bez "Fusarium oxysporum" (úradne testované).


Parametre

Typ: Aromatické rostliny

Druh: Bazalka pravá

Odrůda: Pokemon