Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Bazalka pravá - Siam Queen 0,3 g (ZÁRUKA 12/2023)


Aromatická, kompaktný, veľmi atraktívny bazalka, vhodná do kvetináčov.
Vaša cena 1,60
Vaša cena bez DPH 1,33
 
Dostupnosť skladom
viac ako 50 ks
odoslanie zajtra

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Bazalka pravá / Ocimum basilicum L.


Popis:

Kríčkovito rastúca letnička s výrazne aromatickou vňaťou. Oddávna sa pestuje ako koreninová, liečivá aj medonosná rastlina. Semená vysievame v marci až apríli na povrch substrátu a ľahko prihrnieme. Bazalka má rada živnú, humóznu zeminu namiešanú s rozloženým hnojom. Pozor – mladé rastlinky v príliš hustých výsevoch zahnívajú. Vysádzame v máji na chránené miesto s plným slnkom. Pravidelne

prihnojujeme a denne zalievame. Na vytvorenie kompaktnej, bohato olistenej a rozvetvenej rastliny je vhodné zaštipovať kvitnúce výhony. Čerstvú vňať môžeme zberať po celú vegetačnú dobu, na sušenie zberáme vňať na začiatku kvitnutia a sušíme pri teplote do 35°C, na zachovanie typickej vône i chuti však odporúčame čerstvé, jemne nasekané listy bazalky naložiť do olivového oleja. V kuchyni sa používa do šalátov, mletého mäsa a rybích pokrmov, do aromatických octov. Čaj povzbudzuje trávenie a pomáha pri zápaloch horných dýchacích ciest.


V 1 g: 900 semien

Výsev : máj

Úroda : jún-september

Odroda:

SIAM QUEEN - balkónová, kompaktná - aromatická, kompaktná, veľmi atraktívna bazalka, vhodná do kvetináčov. Udržuje si tvar aj bez zaštipovania. Rastlina má tmavo zelené listy, výrazné nahlúčené kvetenstvo s tmavo purpurovými listeňmi, ružové kvety.