Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo BIO Reďkovka červená - Kvintara F1 - 1,5g


Skorá odroda pre rýchlenie a skoré poľné pestovanie. Buľvičky sú stredné až silné, guľovitého tvaru, intenzívne červenej farby.
Vaša cena 2,10
Vaša cena bez DPH 1,75
 
Dostupnosť skladom
viac ako 20 ks
odoslanie
pondelok 3.4.

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Semená neboli chemicky ošetrené v priebehu pestovania, zberu ani následného spracovania.

Reďkovka / Raphanus sativus L. var. sativus


Popis:

Reďkovka vyžaduje ľahšie, kypré a humusom bohaté pôdy s dostatkom pohotových živín a pravidelným zásobovaním vodou. Vysievame do riadkov vzdialených 20 cm a rastliny potom jednotíme na 3 – 4 cm. Pri rýchlení je vhodný spôn 15 x 3 cm. Na jeden bežný meter riadku potrebujeme 100 semien, vysievame 2,5 g na m2. Vegetačná doba je 32 - 45 dní. Vyžadujú pravidelnú závlahu, premokrenie po prísuškoch zvyšuje riziko praskania. Nepravidelná závlaha tiež zvyšuje „ostrosť“ chuti.


HTS: 10 g

V 1 g: 100 – 200 semien

Výsev : marec – apríl, august

Úroda : máj – jún, september


Odroda:

BIO SAXA 2 - skorá odroda na rýchlenie a skoré poľné pestovanie. Bulvičky sú stredné až silné, guľovitého tvaru, intenzívne červenej farby. Odroda je odolná voči korkovateniu. Dosahuje dobré výnosy aj dobré triedenie.Reďkovka: SAXA 2 - BIO osivo (Raphanus sativus L. var. sativus/Reďkovka)

Popis:
Skorá odroda pre rýchlenie a skoré poľné pestovanie. Bulvičky sú stredné až silné, guľovitého tvaru, intenzívne červenej farby. Odroda je odolná voči korkovateniu. Dosahuje dobré výnosy aj dobré triedenie.
Toto BIO osivo bolo vyprodukované podľa štandardov biologickej produkcie a je určené pre ekologické poľnohospodárstvo. Semená neboli chemicky ošetrené v priebehu pestovania, zberu ani následného spracovania.

Reďkovka vyžaduje ľahšie, kypré a humusom bohaté pôdy s dostatkom pohotových živín a pravidelným zásobovaním vodou. Vysievame do riadkov vzdialených 20 cm a rastliny potom jednotíme na 3 - 4 cm. Pri rýchlení je vhodný spôn 15 x 3 cm. Na jeden bežný meter riadku potrebujeme 100 semien, vysievame 2,5 g na meter štvorcový. Vegetačná doba je 32 - 36 dní.

Hnojenie:
  • N 60 kg N/ha
  • P 20 kg P2O5/ha
  • K 80 kg K 2O/ha


Parametre

Druh: Ředkvička

Odrůda: Saxa 2 - červená

Typ: Zelenina