Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Citrónová tráva 0,3g

Semo Citrónová tráva 0,3g
Vytrvalá tropická tráva pestovaná v miernom klímy ako letnička.
Vaša cena 1,60 €
Vaša cena bez DPH 1,32
 
Dostupnosť skladom
viac ako 100 ks
odoslanie zajtra

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%

Podrobný popis

Citrónová tráva / Cymbopogon flexuosus (Nees ex Steud.) Will. Watson Cymbopogon citriodorus (DC.) Stapf


Popis:

Vytrvalá tropická tráva pestovaná v miernom klímy ako letnička. Vytvára veľké trsy tenkých, šedozelených listov, dorastajúcich do dĺžky až 1 meter. Ideálne pre pestovanie v nádobách, silné sadenice môžeme rovnako vysadiť na teplé a záhrevné miesto na záhrade. Má rada dobre priepustnú, hlinitopiesčitou pôdu. Potrpí si na výdatnú zálievku, ale neznáša premokrenie - je preto výhodné zalievať ju až keď pôda vyschne. Rastlinu môžeme prezimovať pri izbovej teplote. Žnite vonkajšie listy v čase, keď rastlina dostatočne zmohutnie. Listy a stonky dodávajú pokrmom citrónovú arómu i chuť, nie sú ale kyslé. Nevyhnutná súčasť thajských polievok, využíva sa pri príprave hydiny, rýb a morských plodov. Semená majú fyziologicky nízku klíčivosť dosahujúca iba 20 - 30%. Zvyšná semená sú spiacimi a v prvom roku nevyklíčia. Vysievajte

na povrch kvalitného substrátu a iba jemne zasypte. Klíči 14 - 30 dní pri teplote 20 - 25 ° C. Počas klíčenia zakryte výsevné misku tabuľkou skla alebo ju umiestnite do PE vrecka.


V 1 g: 2000 semien

Výsev: január - marec

Úroda: jún - septemberCitrónová tráva: citrónová tráva (Cymbopogon flexuosus (Nees ex Steud.) Will. Watson / citrónová tráva)

Popis:
Vytrvalá tropická tráva pestovaná v miernom klímy ako letnička. Vytvára veľké trsy tenkých, šedozelených listov, dorastajúcich do dĺžky až 1 meter. Ideálne pre pestovanie v nádobách, silné sadenice môžeme rovnako vysadiť na teplé a záhrevné miesto na záhrade. Má rada dobre priepustnú, hlinitopiesčitou pôdu. Potrpí si na výdatnú zálievku, ale neznáša premokrenie - je preto výhodné zalievať ju až keď pôda vyschne. Rastlinu môžeme prezimovať pri izbovej teplote. Žnite vonkajšie listy v čase, keď rastlina dostatočne zmohutnie. Listy a stonky dodávajú pokrmom citrónovú arómu i chuť, nie sú ale kyslé. Nevyhnutná súčasť thajských polievok, využíva sa pri príprave hydiny, rýb a morských plodov. Semená majú fyziologicky nízku klíčivosť dosahujúca iba 20 - 30%. Zvyšná semená sú spiacimi a v prvom roku nevyklíčia. Vysievajte na povrch kvalitného substrátu a iba jemne zasypte. Klíči 14 - 30 dní pri teplote 20- 25 ° C. Po dobu k ú čenia zakryte výsevné misku tabuľkou skla alebo ju umiestnite do PE vrecka.

Parametre

Druh Citrónová tráva
Odrůda Citrónová tráva
Typ Aromatické rostliny