Košík je prázdny
Kategória tovaru

Semo Citrónová tráva 0,3g


Vytrvalá tropická tráva pestovaná v miernom klímy ako letnička.
Vaša cena 2,80
Vaša cena bez DPH 2,33
 
Dostupnosť Skladom > 5 ks
Odosielame v pondelok

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Citrónová tráva / Cymbopogon flexuosus (Nees ex Steud.) Will. Watson Cymbopogon citriodorus (DC.) Stapf


Popis:

Vytrvalá tropická tráva pestovaná v miernej klíme ako letnička. Vytvára veľké trsy tenkých, šedozelených listov, dorastajúcich do dĺžky až 1 meter. Ideálne na pestovanie v nádobách, silné sadenice môžeme tiež vysadiť na teplé a záhrevné miesto na záhrade. Má rada dobre priepustnú, hlinitopiesočnatú pôdu. Potrpia si na výdatnú zálievku, ale neznáša premokrenie - je preto výhodné zalievať ju až keď pôda vyschne. Rastlinu môžeme prezimovať pri izbovej teplote. Zberajte vonkajšie listy v čase, keď rastlina dostatočne zmohutní. Listy a stonky dodávajú pokrmom citrónovú arómu i chuť, nie sú ale kyslé. Nevyhnutná súčasť thajských polievok, využíva sa pri príprave hydiny, rýb a morských plodov. Semená majú fyziologicky nízku klíčivosť dosahujúcu iba 20 – 30%. Ostatné semená sú dormantné av prvom roku nevyklíčia. Vysievajte na povrch kvalitného substrátu a iba jemne zasypte. Klíčia 14 – 30 dní pri teplote 20 – 25 °C. Počas klíčenia zakryte výsevnú misku tabuľkou skla alebo ju umiestnite do PE vrecka.


V 1 g: 2000 semien

Výsev : január - marec

Úroda : jún – septemberCitrónová tráva: Citrónová tráva (Cymbopogon flexuosus (Nees ex Steud.) Will. Watson/Citrónová tráva)

Popis:
Vytrvalá tropická tráva pestovaná v miernej klíme ako letnička. Vytvára veľké trsy tenkých, šedozelených listov, dorastajúcich do dĺžky až 1 meter. Ideálne na pestovanie v nádobách, silné sadenice môžeme tiež vysadiť na teplé a záhrevné miesto na záhrade. Má rada dobre priepustnú, hlinitopiesočnatú pôdu. Potrpia si na výdatnú zálievku, ale neznáša premokrenie - je preto výhodné zalievať ju až keď pôda vyschne. Rastlinu môžeme prezimovať pri izbovej teplote. Zberajte vonkajšie listy v čase, keď rastlina dostatočne zmohutní. Listy a stonky dodávajú pokrmom citrónovú arómu i chuť, nie sú ale kyslé. Nevyhnutná súčasť thajských polievok, využíva sa pri príprave hydiny, rýb a morských plodov. Semená majú fyziologicky nízku klíčivosť dosahujúcu iba 20 - 30%. Ostatné semená sú dormantné av prvom roku nevyklíčia. Vysievajte na povrch kvalitného substrátu a iba jemne zasypte. Klíčia 14 - 30 dní pri teplote 20 - 25 °C. Počas klí čenia zakryte výsevnú misku tabuľkou skla alebo ju umiestnite do PE vrecka.


Parametre

Druh: Citrónová tráva

Odrůda: Citrónová tráva

Typ: Aromatické rostliny