Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Cvikla - Betina guľatá 3g


Kvalitná klasická odroda. Buľva je guľovitá, červená, dužina je inten .červená.
Vaša cena 1,30
Vaša cena bez DPH 1,08
 
Dostupnosť skladom
viac ako 100 ks
odoslanie
pondelok 3.4.

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Cvikla / Beta vulgaris L. var. conditiva Alef.

Popis:
Vhodná prakticky do všetkých našich pestovateľských oblastí. Najlepšie výnosy dáva v miestach so rovnomerne rozdelenými zrážkami, v pôdach od ílovitých až po humózne piesky. Optimálne pH je 6,5 - 7,5. Vysievame v apríli až máji, z hustých júnových výsevov možno vypestovať malé buľvičky pre konzerváciu celých "Baby" bulviček. Vysievame 15 - 20 g osiva na 10 m2. Plodina prvej a druhej trate.


Výsev: apríl - jún

Úroda: júl - október


odroda:

BETINA - kvalitná klasická odroda. Guľovitá, intenzívne sfarbená odroda so zvlášť jemnou dužinou. Má stredne vzrastná rastlinu. Buľva je ploche guľovitá až guľovitá, s červeným až hnedočerveným povrchom, v podzemnej časti mierne korkovitá. Dužina je intenzívne červená, jemná, príjemnej chuti, bez svetlejších pruhov. Má dobrú odolnosť proti listovým chorobám. Z hustého výsevu koncom júna až začiatkom júla možno vypestovať malé buľvičky vhodné pre konzerváciu vcelku. Vegetačná doba je 120 dní, zo 100 m2 možno zožať 380 - 450 kg bulviček.
Cvikla: BETINA (Beta vulgaris ssp. Vulgaris var. Conditiva / cvikla)

Popis:
Kvalitná klasická odroda. Guľovitá, intenzívne sfarbená odroda so zvlášť jemnou dužinou. Má stredne vzrastná rastlinu. Buľva je ploche buľvitá až guľovitá, s červeným až hnedočerveným povrchom, v podzemnej časti mierne tvrdé. Dužina je intenzívne červená, jemná, príjemnej chuti, bez svetlejších pruhov. Má dobrú odolnosť proti listovým chorobám. Z hustého výsevu koncom júna až začiatkom júla možno vypestovať malé buľvičky vhodné pre konzerváciu v celku. Vegetačná doba je 120 dní, zo 100 m2 možno zožať 380 - 450 kg bulviček.

Vhodná prakticky do všetkých našich pestovateľských oblastí. Najlepšie výnosy dáva v miestach so rovnomerne rozdelenými zrážkami, v pôdach od ílovitých až po humózne piesky. Optimálne pH je 6,5 až 7,5.Vyséváme v apríli až máji, z hustých júnových výsevov možno vypestovať malé buľvičky pre konzerváciu vcelku. Vysievame 15 - 20 g osiva na 10 m 2. Plodina druhej trati.

hnojenie:
  • N 100 kg N / ha
  • P 25 kg P2O5 / ha
  • K 90 kg K 2O / ha


Parametre

Druh: Řepa salátová

Odrůda: BETINA

Typ: Zelenina