Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Cvikla - Renova oválna 3g


Výnosná odroda s valcovitým tvarom vhodná pre všetky spôsoby použitia. Povrch je tmavo červený, dužina červená, vegetačná doba je 130 dní.
Vaša cena 1,30
Vaša cena bez DPH 1,08
 
Dostupnosť skladom
viac ako 100 ks
odoslanie zajtra

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Cvikla / Beta vulgaris L. var. conditiva Alef.

Popis:
Vhodná prakticky do všetkých našich pestovateľských oblastí. Najlepšie výnosy dáva v miestach so rovnomerne rozdelenými zrážkami, v pôdach od ílovitých až po humózne piesky. Optimálne pH je 6,5 - 7,5. Vysievame v apríli až máji, z hustých júnových výsevov možno vypestovať malé buľvičky pre konzerváciu celých "Baby" bulviček. Vysievame 15 - 20 g osiva na 10 m2. Plodina prvej a druhej trate.


Výsev: apríl - jún

Úroda: júl - október


odroda:

RENOVA - výnosná odroda s valcovitým tvarom buľvy, vhodná pre všetky spôsoby použitia. Rastlina je stredného až slabšieho vzrastu. Valcovitá buľva má pozvoľný prechod do korienka. Povrch buľvy je tmavo červený, hladký, v podzemnej časti mierne korkovitý. Dužina je rovnomerne červená, bez výraznej krúžkovitosti, príjemne nasladlej jemnej chuti. Vegetačná doba je 130 dní, zo 100 m2 možno zožať 480 - 550 kg bulviček. Pre priamy konzum zberáme postupne od konca júla, pre konzerváciu od septembra do októbra. Má dobrú odolnosť proti chorobám a vybiehaniu.Cvikla: RENOVA (Beta vulgaris ssp. Vulgaris var. Conditiva / cvikla)

Popis:
Výnosná odroda s valcovitým tvarom buľvy vhodná pre všetky spôsoby použitia. Rastlina je stredného až slabšieho vzrastu. Valcovitá buľva má pozvoľný prechod do korienka. Povrch buľvy je tmavo červený, hladký, v podzemnej časti mierne korkovitý. Dužina je rovnomerne červená, bez výraznej krúžkovitosti, príjemne nasladlej jemnej chuti. Vegetačná doba je 130 dní, zo 100 m2 možno zožať 480 - 550 kg bulviček. Pre priamy konzum zberáme postupne od konca júla, pre konzerváciu od septembra do októbra. Má dobrú odolnosť proti chorobám a vybiehaniu.

Vhodná prakticky do všetkých našich pestovateľských oblastí. Najlepšie výnosy dáva v miestach so rovnomerne rozdelenými zrážkami, v pôdach od ílovitých až po humózne piesky. Optimálne pH je 6,5 až 7,5.Vyséváme v apríli až máji, z hustých júnových výsevov možno vypestovať malé buľvičky pre konzerváciu vcelku. Vysievame 15 - 20 g osiva na 10 m 2. Plodina druhej trati.

hnojenie:
  • N 100 kg N / ha
  • P 25 kg P2O5 / ha
  • K 90 kg K 2O / ha


Parametre

Druh: Řepa salátová

Odrůda: RENOVA

Typ: Zelenina