Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Echinacea purpurová - Echinacea 1g


Mohutná trstnata trvalka, vysoká 80cm. Táto liečivka obsahuje látky tlmiace bolesť a zabraňujúce infekciám, používa sa k príprave dezin.mýdel a antisept.mastí.
Vaša cena 1,40
Vaša cena bez DPH 1,17
 
Dostupnosť skladom
viac ako 100 ks
odoslanie dnes

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Echinacea purpurová / Echinacea purpurea (L.) Moench.

Popis:

Mohutná trsnatá trvalka pôvodom z Ameriky. Jej šťava môže spôsobiť miestne znecitlivenie, preto bola používaná Indiánmi pri poranení alebo uštipnutí hmyzom, dokonca aj ako protijed pri uštipnutí štrkáč. Vnútorne ju Indiáni používali pri kašli,

bolestiach hlavy a brucha a na zdurené uzliny. Táto liečivka obsahuje látky tlmiace bolesť a zabraňujúce infekciám, účinne hubí baktérie a plesne. Používa sa na prípravu dezinfekčných mydiel a antiseptických mastí na rany. Čaj z echinacey zvyšuje celkovú odolnosť tela a čistí krv. Rastlina je vysoká 80 cm, kvitne od polovice leta purpurovo červenými kvetmi. Najlepšie sa jej darí na slnku, v humóznej a priepustnej pôde. Rastliny sú silné a odolné voči suchu. Liehový extrakt z koreňov povzbudzuje imunitný systém organizmu. Často je odporúčaný ako podporná liečba pri nachladnutí, angínach apod.


V 1 g: 320 semien

Výsev: marec - apríl

Úroda: júl - septemberEchinacea purpurová: echinacea purpurová (Echinacea purpurea (L.) Moench./Echinacea purpurová)

Popis:
Mohutná trsnatá trvalka pôvodom z Ameriky. Jej šťava môže spôsobiť miestne znecitlivenie, preto bola používaná Indiánmi pri poranení alebo uštipnutí hmyzom, dokonca aj ako protijed pri uštipnutí štrkáč. Vnútorne ju Indiáni používali pri kašli, bolestiach hlavy a brucha a na zdurené uzliny.
Obsahuje látky tlmiace bolesť, zabraňujúce infekciám a čistiace krv, hubí baktérie a plísně.Čaj z echinacey zvyšuje celkovú odolnosť tela a čistí krv. Zvonku - dezinfekčné mydlá, antiseptické masti na rany, vnútorne ako prostriedok brzdiaci infekcie, zvyšuje obranyschopnosť tela.
Pekná letnička, pestovaná aj ako trvalka, vysoká 1m, kvitne od polovice leta purpurovo červenými kvetmi.


Parametre

Druh: Třapatka nachová

Odrůda: Třapatka nachová

Typ: Aromatické rostliny