Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Fazuľa kríčková bielo-čierny - Yin Yang 10g


Kríčková odroda pestujúca sa na suché semená. Výška rastliny dosahuje 45 cm. Vytvára široké struky so 4-5 dvojfarebnými semenami oválneho tvaru, s podobným rozmiestnením čiernej a bielej farby.
Vaša cena 2,00
Vaša cena bez DPH 1,67
 
Dostupnosť skladom
viac ako 100 ks
odoslanie zajtra

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Phaseolus vulgaris / Fazuľa

Popis:
Fazuľa je teplomilná rastlina vyžadujúca pre svoje pestovanie teplejšej polohy so záhrevnými, ľahšími až poloťažkými pôdami. V osevnom postupe ho zaraďujeme do tretej trate. Vysievame, keď teplota pôdy neklesá pod 10 ° C a pôda je dostatočne zásobená vlahou, čo v praxi býva od 1. dekády mája do polovice júna. Postupným výsevom až do konca júna môžeme predĺžiť dobu zberu. Dôležitá je hĺbka siatia - 4 až 7 cm pri fazule kríčkovej, 6 až 8 cm pri fazule tyčkovej. Kultivujeme iba do začiatku kvitnutia, neskorší zásah do porastu zapríčiňuje sprchovanie kvetov a negatívne pôsobí na zdravotný stav. Závlaha do začiatku kvetu av suchých rokoch zvyšuje výnos strukov.

HTS : 80-100 g

Odroda: YIN YANG

Kríčková odroda pestujúca sa na suché semená. Výška rastliny dosahuje 45 cm. Vytvára široké struky so 4-5 dvojfarebnými semenami oválneho tvaru, s podobným rozmiestnením čiernej a bielej farby. Semená kompaktného tvaru sú drobnejšie, HTS je 80 až 100 g. Čierna a biela kresba semena je veľmi podobná známemu symbolu kombinácie mužskej a ženskej energie jin-jang. Túto odrodu je možné pestovať podobne ako ostatné fazule na semeno, a to z priameho výsevu od konca apríla do polovice mája. Odroda je výborná na fazuľové šaláty a ďalšie potravinárske spracovanie. Vďaka svojmu neobvyklému sfarbeniu môže byť spestrením a ozdobou akejkoľvek tabule.


Parametre

Typ: Zelenina

Druh: Fazol

Odrůda: keříčkový bílo-černý - Yin Yang