Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Fazuľa kríčková na suchá semená - Hynek 40g


Odroda kríčkového fazule pestovaného na semeno. Fialové sfarbenie na rastline je prítomné na struku vrátane fialovej farby kvetu. Struk s 3–8 oválnymi semenami v čiernohnedej farbe.
Vaša cena 2,40
Vaša cena bez DPH 2,00
 
Dostupnosť skladom
viac ako 100 ks
odoslanie zajtra

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Phaseolus vulgaris / Fazuľa záhradná

Popis:

Fazuľa je teplomilná rastlina vyžadujúca pre svoje pestovanie teplejšie polohy so záhřevnými, ľahšími až poloťažkými pôdami. V osevnom postupe ho zaraďujeme do tretej trate. Vysievame, keď teplota pôdy neklesá pod 10 ° C a pôda je dostatočne zásobená vlahou, čo býva od 1. dekády mája do polovice júna. Postupným výsevom až do konca júna môžeme predĺžiť dobu zberu. Dôležitá je hĺbka siatia - 4 až 7 cm u fazule keříčkového, 6 - 8 cm u fazule tyčkového. Kultivujeme len do začiatku kvitnutia, neskorší zásah do porastu zapríčiňuje sprchávanie kvetov a negatívne pôsobí na zdravotný stav. Závlaha do začiatku kvitnutia a v suchých rokoch zvyšuje výnos a kvalitu strukov.

Fazuľa poľná - pestovaný na semeno (struky nie sú vhodné pre konzumáciu na zeleno, obsahujú pergamenovú vrstvu). Zrná fazule majú vysoký obsah Ca a môžu byť alternatívnym zdrojom vápnika pre ľudí s alergiou na laktózu.Odroda: HYNEK


Odroda keříčkového fazule pestovanej na semeno. Fialové sfarbenie na rastline je prítomné na struku vrátane fialovej farby kvetu. Struk sa 3-8 oválnymi semenami v čiernohnedé farbe. Vegetačná doba je 150 dní, zber prebieha v auguste až septembri. Vysievame na prelome apríla a mája z dôvodu citlivosti k neskorým jarným mrazíkom. Odroda vyniká odolnosťou k suchu. Strukovina s vysokým obsahom proteínov pre potravinárske účely, ktorú je možné použiť aj pre prípravu múky využiteľnú v zmesiach na prípravu chleba.


Parametre

Typ: Zelenina

Druh: Fazol