Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Grécke oregano 0,3g


Vytrvalá rastlina vhodná na skalky, na sušenie zberáme kvitnúca vňať, keď rastlina obsahuje najviac silice s veľmi príjemnou vôňou, používame v kuchyni
Vaša cena 1,60
Vaša cena bez DPH 1,33
 
Dostupnosť skladom
viac ako 100 ks
odoslanie
pondelok 15.8.

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%

0,54 €
skladom
0,54 €
skladom
1,12 €
skladom

Podrobný popis

Grécke oregano / Origanum heracleoticum L.


Popis:

Vytrvalá rastlina, vhodná na skalky, suché múriky alebo do voľných trvalkových výsadieb. Tvorí vzpriamené alebo poliehavé kríky. Má rada piesočnatá ílovitá alkalickú pôdu. Vyhovuje jej slnečné a chránené stanovište, ale znáša aj polotieň a tieň. vysieva

sa zjari a kvitne v júli až v septembri. Mladé lístky a špičky výhonov sa môžu otrhávať podľa potreby priebežne po celé leto. Na sušenie zberáme kvitnúca vňať, keď rastlina obsahuje najviac silice s veľmi príjemnou vôňou. Kvitne drobnými bielymi kvetmi. Vňať sa zreže v dĺžke 15 - 20 cm a môžeme ju sušiť v slabšej vrstve alebo zavesenú v tieni na vzdušnom mieste. Má špecifickú chuť i mierne piepornej arómu. Sušenú vňať používame v kuchyni aj v liečiteľstve. Na Balkáne je obľúbenou súčasťou mletého mäsa obzvlášť na grilovanie. Chuťovo je výraznejší ako pamajorán obyčajný.


V 1 g: 11000 - 12500 semien

Výsev: marec - apríl

Úroda: jún - septemberGrécke oregano: OREGANO (Origanum heracleoticum L./Grécke oregano)

Popis:
Vytrvalá rastlina, vhodná na skalky, suché múriky alebo do voľných trvalkových výsadieb. Tvorí vzpriamené alebo poliehavé kríky. Má rada piesočnatá ílovitá, alkalickú pôdu. Vyhovuje jej slnečné a chránené stanovište, ale znáša aj polotieň a tieň.
Vysieva sa zjari a kvitne v júli až v septembri. Mladé lístky a špičky výhonov sa môžu otrhávať podľa potreby priebežne po celé leto. Na sušenie zberáme kvitnúca vňať, keď rastlina obsahuje najviac silice s veľmi príjemnou vôňou. Vňať sa zreže v dĺžke 15 - 20 cm a môžeme ju sušiť v slabšej vrstve alebo zavesenú v tieni na vzdušnom mieste. Má špecifickú chuť i mierne piepornej arómu. Sušenú vňať používame v kuchyni aj v liečiteľstve.


Parametre

Druh: Řecké oregano

Odrůda: OREGANO

Typ: Aromatické rostliny