Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Harmanček lekársky 0,7g


Známa jednoročná bylina kvitnúce medzi júnom a augustom, uprednostňuje slnečné a vzdušné polohy.
Vaša cena 1,40
Vaša cena bez DPH 1,17
 
Dostupnosť skladom
viac ako 100 ks
odoslanie zajtra

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Harmanček / Matricaria recutita L.


Popis:

Známa jednoročná bylina kvitnúce medzi júnom a augustom, uprednostňuje slnečné a vzdušné polohy. Je nenáročná na pestovanie, semená vysievame na povrch pôdy. Kvetné úbory sušíme v tieni, používajú sa na prípravu harmančekového čaju s upokojujúcimi účinkami pri napätí a nespavosti. Pomáha tiež pri poruchách trávenia spôsobených nervozitou, žalúdočných problémoch a zápaloch žalúdočnej sliznice. Zvonka sa nálev užíva ku kúpeľom - proti zápalom kože, obklady lieči zle sa hojace rany. Inhalovanie par z harmančekového náleve prináša úľavu pri nachladnutí, zápaloch sliznice nosa, hrdla a dutín. Kozmetický priemysel využíva olej z kvetných pukov na výrobu mydla a šampónov.


V 1 g: 18000 semien

Výsev: máj

Úroda: máj - septemberHarmanček: BOHEMIA (Matricaria recutita L./Rumanček Kamilková)

Popis:
Známa jednoročná bylina kvitnúce medzi júnom a augustom, uprednostňuje slnečné a vzdušné polohy. Je nenáročná na pestovanie, semená vysievame na povrch pôdy.
Kvetné úbory sušíme v tieni, používajú sa na prípravu harmančekového čaju s upokojujúcimi účinkami pri napätí a nespavosti. Pomáha tiež pri poruchách trávenia spôsobených nervozitou, žalúdočných problémoch a zápaloch žalúdočnej sliznice. Zvonka sa nálev užíva ku kúpeľom - proti zápalom kože, obklady lieči zle sa hojace rany. Inhalovanie par z harmančekového náleve prináša úľavu pri nachladnutí, zápaloch sliznice nosa, hrdla a dutín. Kozmetický priemysel využíva olej z kvetných pukov na výrobu mydla a šampónov.


Parametre

Druh: Heřmánek

Odrůda: BOHEMIA

Typ: Aromatické rostliny