Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Hrach záhradný - Gloriosa veľmi raný 50g


Veľmi skorá odroda veľkozrnného hrachu záhradného.
Vaša cena 1,40
Vaša cena bez DPH 1,17
 
Dostupnosť skladom
viac ako 100 ks
odoslanie zajtra

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Pisum sativum L. var. Medullare / Hrach SIATECH pravý

Popis:
Hrach záhradný je nenáročný na pôdu, najlepšie sa mu darí v ľahkých hlinitých pôdach. Výsev hrachu prevádzame skoro na jar, najlepšie v druhej polovici marca až začiatkom apríla. Vysievame na pripravený pozemok do riadkov vzdialených 15 - 30 cm, po jednotlivých zrnách 4 -6 cm od seba. Zber zeleného hrášku prebieha zhruba od polovice júna až do polovice júla podľa skorosti zasiateho odrôd. Aby sme dosiahli predĺženie zberu, je vhodné vysievať niekoľko odrôd s odlišnou vegetačnou dobou. Ak máme k dispozícii len jednu odrodu, môžeme použiť postupného výsevu v termínoch približne po 1- 2 týždňoch.

HTS: 200 g
Výsev: marec - apríl
Úroda: 68 dní po výseve


Odroda: Gloriosa
Veľmi skorá odroda velkozrnného hrachu záhradného, rastliny dorastajú do výšky asi 55 - 60 cm, byľ je silná, pevná, list svetlo zelený. Lusk je rovný, dlhý 7 cm, tupo ukončený, obsahuje 6 - 7 zŕn. Zrno v technologickej zrelosti je veľké, tmavo zelené. Uplatnenie na trhu je podobné ako u odrody OSKAR.

Hrach dreňový: Gloriosa (Pisum sativum L. var. Medullare / Hrach SIATECH pravý)

Popis:
Veľmi skorá odroda velkozrnného hrachu záhradného, rastliny dorastajú do výšky asi 55 - 60 cm, byľ je silná, pevná, list svetlo zelený. Lusk je rovný, dlhý 7 cm, tupo ukončený, obsahuje 6 - 7 zŕn. Zrno v technologickej zrelosti je veľké, tmavo zelené, HTS 200 g. Uplatnenie na trhu je podobné ako u odrody OSKAR.

Hrach záhradný je nenáročný na pôdu, najlepšie sa mu darí v ľahkých hlinitých pôdach. Zaraďujeme ho do 2. - 3. trate po okopaninách, zeleninách a obilninách. Pôdu prihnojujeme podľa potreby fosforečnými a draselnými hnojivami. Výsev hrachu prevádzame skoro na jar, najlepšie v druhej polovici marca až začiatkom apríla. Vysievame na pripravený pozemok do riadkov vzdialených 15 - 30 cm, po jednotlivých zrnách 4 -6 cm od seba. Seje sa 1.000.000 klíčivých semien na hektár. Spotreba osiva je 200 - 250 gramov na 10 m 2. Sejeme do hĺbky 5 - 7 cm. Po vzídení udržiavame porast v nezaburinenom stave. Zo škodcov hrachu je najvýznamnejšia voška - voška hrachová, ktorú pri väčšom výskyte ničíme postrekom prípravku Pirimor.
Zber zeleného hrášku prebieha zhruba od polovice júna až do polovice júla podľa skorosti zasiateho odrôd. Aby sme dosiahli predĺženie zberu, je vhodné vysievať niekoľko odrôd s odlišnou vegetačnou dobou. Zvlášť vhodné je využitie veľmi skorých velkozrnných odrôd JUNOS, OSKAR v kombinácii s rannými odrodami HAVEL, Vladan a neskoré veľkozrnný odrodou RADIM. Tým si predĺžime úrodu až na 4 týždne.
Ak máme k dispozícii len jednu odrodu, môžeme použiť postupného výsevu v termínoch približne po 1- 2 týždňoch.


Parametre

Druh: Hrách dřeňový

Odrůda: GLORIOSA

Typ: Zelenina