Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo kapusta čínska - Concord F1 soudeček 50s


Stredne neskorá odroda pre letné a jesenné úrody. Hlávka je stredná, elipsovitá, stredne uzavretá
Vaša cena 1,80
Vaša cena bez DPH 1,50
 
Dostupnosť skladom
viac ako 5 ks
odoslanie
pondelok 15.8.

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%

0,54 €
skladom
0,54 €
skladom
1,12 €
skladom

Podrobný popis

Čínska kapusta / Brassica rapa L.

Popis:
Kapusta vyžaduje úrodnej pôdy s dobrou zásobou živín a vysokú vododržností. Pre skoré odrody volíme ľahšie pôdy, pre kapustu neskoré a skladovateľné pôdy ťažšie, s pH v rozmedzí 6 - 7. Kapusta radíme do prvej trate. Skoré odrody pestujeme z predpestované sadby, neskoré môžeme vysievať tiež priamo na stanovište. V priebehu vegetácie zaisťujeme pravidelné zásobovanie vodou. Zberáme ručne, skladujeme pri teplote 1 - 2o C a vysokej vlhkosti vzduchu (95%).


HTS: 3 - 5 g

V 1 g: 200 - 300 semien

Výsev: júl

Úroda: september - október


odroda:

CONCORD - stredne neskorá až neskorá odroda pre letné a jesenné úrody. Rastliny sú stredne vysoké, habitus polovzpriamený. Listy má stredne dlhé, úzko obvajcovité s okrúhlym vrcholom, stredne bublinatej, stredne až tmavo zelené. Hlávka je nízka až stredná, na pozdĺžnom reze elipsovitá, stredne uzavretá, so zeleným vrcholom a zaostreným vnútorným hlúbom.Čínska kapusta: CONCORD F1 (Brassica campestris var. Pekinensis / Kapusta pekinská)

Popis:
Stredne neskorá až neskorá odroda pre letné a jesenné úrody. Rastliny sú stredne vysoké, habitus polovzpriamený. Listy má stredne dlhé, úzko obvajcovité s okrúhlym vrcholom, stredne bublinatej, stredne až tmavo zelené. Hlávka je nízka až stredná, na pozdĺžnom reze elipsovitá, stredne uzavretá, so zeleným vrcholom a zaostreným vnútorným hlúbom.

Na pestovanie pekinskej kapusty sú najvýhodnejšie humózne pôdy s dobrou vodnou kapacitou a pH 6-6,5. Nie sú vhodné kyslé pôdy. Vzhľadom na krátke vegetačné dobe vyžaduje dobrú zásobu prístupných živín v pôde.
Pestujeme prevažne pre jesenný zber s doporučeným výsevom okolo 15. júla. Môžeme vysievať priamo alebo predpestovať sadbu.
Pri jarných výsevoch je nebezpečenstvo predčasného vybiehanie do kvetu, zvlášť pri nízkych jarovizačních teplotách. Nebezpečenstvo vykvitanie môžeme pri tomto spôsobe pestovania minimalizovať predpestovaním sadby pri vyššej teplote (20 ° C) až do štádia 8 - 10 pravých listov. Sadbu neotužujeme!

hnojenie:
  • N 150 kg N / ha
  • P 70 kg P2O5 / ha
  • K 150 - 200 kg K 2O / ha


Parametre

Druh: Pekingské zelí

Odrůda: CONCORD F1

Typ: Zelenina