Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo kapusta čínska - Manok F1 celoročné 40s


Veľmi skorá hybridná odroda, je vhodná pre letné, jesenné i najskoršej úrody, možno pestovať na poli i přirychlovat pod fóliou.
Vaša cena 1,80
Vaša cena bez DPH 1,50
 
Dostupnosť skladom
viac ako 100 ks
odoslanie
pondelok 15.8.

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%

0,54 €
skladom
0,54 €
skladom
1,12 €
skladom

Podrobný popis

Čínska kapusta / Brassica rapa L.

Popis:
Kapusta vyžaduje úrodnej pôdy s dobrou zásobou živín a vysokú vododržností. Pre skoré odrody volíme ľahšie pôdy, pre kapustu neskoré a skladovateľné pôdy ťažšie, s pH v rozmedzí 6 - 7. Kapusta radíme do prvej trate. Skoré odrody pestujeme z predpestované sadby, neskoré môžeme vysievať tiež priamo na stanovište. V priebehu vegetácie zaisťujeme pravidelné zásobovanie vodou. Zberáme ručne, skladujeme pri teplote 1 - 2o C a vysokej vlhkosti vzduchu (95%).


HTS: 3 - 5 g

V 1 g: 200 - 300 semien

Výsev: jún - júl

Úroda: august - október


odroda:

Manok - veľmi skorá hybridná odroda s vysokou odolnosťou k vybiehaniu do kvetu a výborným zdravotným stavom. Je rezistentná k fusariu. Manok je vhodné pre letné a jesenné pestovanie aj pre najskoršie zberu. Pre letné zber v júni a v júli doporučujeme porast zakladať z priameho výsevu, rastliny je nutné vyjednotiť. Pri založení porastu zo sadiva je veľké riziko vybiehanie. Ak je napriek tomu nutné založiť porast zo sadby, je nevyhnutné dodržať pri jej predpestovanie teplotu min. 20 ° C počas celého dňa. Sadbu v žiadnom prípade neotužujeme. Pre výsadbu od druhej pol. Júla je možné predpestovať sadbu bežným spôsobom, rastliny vysádzame na pole, keď dosiahnu 8 - 10 pravých listov. Súdkovité hlávky sú husté, krátke, svetlo zelenej farby. Možno pestovať na poli i přirychlovat pod fóliou. Pri správnom načasovaní zberu je možné hlávky aj krátkodobo skladovať.Čínska kapusta: Manok F1 (Brassica campestris var. Pekinensis / Kapusta pekinská)

Popis:
Veľmi skorá odroda s vysokou odolnosťou k vybiehaniu do kvetu a výborným zdravotným stavom. Je rezistentná k fusariu. Manok F1 je plodinou dlhého dňa, vhodnú pre najskoršie zberu aj pre letné a jesenné pestovanie. Pre letné zber v júni a v júli doporučujeme porast zakladať z priameho výsevu, rastliny je nutné vyjednotiť. Pri založení porastu zo sadiva je veľké riziko vybiehanie. Ak je napriek tomu nutné založiť porast zo sadby, je nevyhnutné dodržať pri jej predpestovanie teplotu min. 20 ° C počas celého dňa. Sadbu v žiadnom prípade neotužujeme. Pre výsadbu od druhej pol. Júla je možné predpestovať sadbu bežným spôsobom, rastliny vysádzame na pole keď dosiahnu 8-10 pravých listov.
Súdkovité hlávky sú husté, krátke, svetlo zelenej farby. Možno pestovať pod sklom či fóliou a na poli. Pri správnom načasovaní zberu je možné hlávky aj krátkodobo skladovať.

Na pestovanie pekinskej kapusty sú najvýhodnejšie humózne pôdy s dobrou vodnou kapacitou a pH 6-6,5. Nie sú vhodné kyslé pôdy. Vzhľadom na krátke vegetačné dobe vyžaduje dobrú zásobu prístupných živín v pôde.
Pestujeme prevažne pre jesenný zber s doporučeným výsevom okolo 15. júla. Môžeme vysievať priamo alebo predpestovať sadbu.
Pri jarných výsevoch je nebezpečenstvo predčasného vybiehanie do kvetu, zvlášť pri nízkych jarovizačních teplotách. Nebezpečenstvo vykvitanie môžeme pri tomto spôsobe pestovania minimalizovať predpestovaním sadby pri vyššej teplote (20 ° C) až do štádia 8 - 10 pravých listov. Sadbu neotužujeme!

hnojenie:
  • N 150 kg N / ha
  • P 70 kg P2O5 / ha
  • K 150 - 200 kg K 2O / ha


Parametre

Druh: Pekingské zelí

Odrůda: MANOKO F1

Typ: Zelenina