Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Kapusta jarný - Unikát F1 rané 50s


rané malohlávkové, hlávky sú okrúhle, odolné proti praskaniu
Vaša cena 1,20
Vaša cena bez DPH 1,00
 
Dostupnosť skladom
viac ako 100 ks
odoslanie zajtra

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Kapusta hlávková / Brassica oleracea L. convar. Capitata (L.) Alef.

Popis:
Kapusta vyžaduje úrodnej pôdy s dobrou zásobou živín a vysokú vododržností. Pre skoré odrody volíme ľahšie pôdy, pre kapustu neskoré a skladovateľné pôdy ťažšie, s pH v rozmedzí 6 - 7. Kapusta radíme do prvej trate. Skoré odrody pestujeme z predpestované sadby, neskoré môžeme vysievať tiež priamo na stanovište. V priebehu vegetácie zaisťujeme pravidelné zásobovanie vodou. Zberáme ručne, skladujeme pri teplote 1 - 2o C a vysokej vlhkosti vzduchu (95%).


HTS: 3 - 5 g

V 1 g: 200 - 300 semien

Výsev: apríl

Úroda: jún


odroda:

UNIKAT - rané malohlávkové kapusta na priamy konzum. Hlávky sú okrúhle, pevné a tvarovo aj ranostně veľmi vyrovnané. UNIKÁT má jemnú vnútornú štruktúru s nízkym hlúbom. Zberáme postupne už od polovice júla. Hlávky sú veľmi odolné k praskaniu a dlho vydržia na poli.Kapusta hlávková: UNIKÁT F1 (Brassica oleracea L. convar. Capitata (L) Alef./Kapusta hlávkový)

Popis:
Poloskoré malohlávkové kapusta na priamy konzum. Hlávky sú okrúhle, pevné a tvarovo aj ranostně veľmi vyrovnané. UNIKÁT má jemnú vnútornú štruktúru s nízkym hlúbom. Zberáme postupne už od polovice júla. Hlávky sú veľmi odolné k praskaniu a dlho vydržia na poli.

Kapusta vyžaduje úrodnej pôdy s dobrou zásobou živín a vysokú vododržností. Pre skoré odrody volíme ľahšie pôdy, pre kapustu neskoré a skladovateľné pôdy ťažšie, s pH v rozmedzí 6 - 7. Kapusta zaraďujeme do prvej trate.
Skoré odrody pestujeme z predpestované sadby, neskoré môžeme vysievať tiež priamo na stanovište. V priebehu vegetácie zaisťujeme pravidelné zásobovanie vodou. Zberáme ručne, skladujeme pri teplote 1 - 2 ° C a vysokej vlhkosti vzduchu (95%).

hnojenie:
  • N 180 - 200 kg N / ha
  • P 100 - 125 kg P2O5 / ha
  • K 100 - 240 kg K 2O / ha
  • maštaľný hnoj 40 - 60 t / ha


Parametre

Druh: Zelí hlávkové

Odrůda: UNIKÁT F1

Typ: Zelenina