Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Kapusta kruhárenské - Kamienna GLOW neskorý 0,8g


Univerzálny neskorá odroda bielej kapusty s veľmi dobrými chuťovými vlastnosťami.
Vaša cena 1,20
Vaša cena bez DPH 1,00
 
Dostupnosť skladom
viac ako 100 ks
odoslanie
pondelok 15.8.

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%

0,54 €
skladom
0,54 €
skladom
1,12 €
skladom

Podrobný popis

Kapusta hlávková / Brassica oleracea L. convar. Capitata (L.) Alef.

Popis:
Kapusta vyžaduje úrodné pôdy s dobrou zásobou živín a vysokou vododržnosťou. Pre skoré odrody volíme ľahšie pôdy, pre kapustu neskoré a skladovateľné pôdy ťažšie, s pH v rozmedzí 6 - 7. Kapustu radíme do prvej trate. Skoré odrody pestujeme z predpestovanej sadby, neskoré môžeme vysievať aj priamo na stanovište. V priebehu vegetácie zaisťujeme pravidelné zásobovanie vodou. Zberáme ručne, skladujeme pri teplote 1 - 2o C a vysokej vlhkosti vzduchu (95%).


HTS : 3-5 g

V 1 g : 200 - 300 semien

Výsev : apríl - máj

Úroda : október - november


Odroda:

KAMIENNA GLOWA - univerzálna neskorá odroda bielej kapusty s veľmi dobrými chuťovými vlastnosťami. Obsahuje mnoho vitamínov, minerálnych látok, vlákniny a cukru potrebného na kvasenie. Vegetačná doba je 130 - 150 dní od výsevu. Guľovité hlávky dorastajú do váhy 3 – 6 kg. Veľmi vhodná odroda na priamy konzum, krúhanie aj skladovanie.Kapusta hlávková: KAMIENNA GLOWA (Brassica oleracea L. convar. capitata(L)Alef./Kel hlávkový)

Popis:
Univerzálna neskorá odroda bielej kapusty s veľmi dobrými chuťovými vlastnosťami. Obsahuje mnoho vitamínov, minerálnych látok, vlákniny a cukru potrebného na kvasenie. Vegetačná doba je 130 – 150 dní od výsevu. Guľovité hlávky dorastajú do váhy 3 - 6 kg. Veľmi vhodná odroda na priamy konzum, krúhanie aj skladovanie.

Kapusta vyžaduje úrodné pôdy s dobrou zásobou živín a vysokou vododržnosťou. Pre rané odrody volíme ľahšie pôdy, pre kapustu neskoré a skladovateľné pôdy ťažšie, s pH v rozmedzí 6 - 7. Kapustu zaraďujeme do prvej trate.
Skoré odrody pestujeme z predpestovanej sadby, neskoré môžeme vysievať aj priamo na stanovište. V priebehu vegetácie zaisťujeme pravidelné zásobovanie vodou. Zberáme ručne, skladujeme pri teplote 1 - 2 ° C a vysokej vlhkosti vzduchu (95%).

Hnojenie:
  • N 180 – 200 kg N/ha
  • P 100 – 125 kg P2O5/ha
  • K 100 – 240 kg K 2O/ha
  • maštaľný hnoj 40 - 60 t /ha


Parametre

Druh: Zelí hlávkové

Odrůda: KAMIENNA GLOWA

Typ: Zelenina