Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Kapusta kruhárenské - Megaton F1 20s - séria Maxi


Z kolekcie MAXI-poloskoré kapusta, veľmi výnosné, produkujúce veľké hlávky.
Vaša cena 1,80
Vaša cena bez DPH 1,50
 
Dostupnosť skladom
viac ako 100 ks
odoslanie zajtra

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Kapusta hlávková / Brassica oleracea L. convar. Capitata (L.) Alef.

Popis:
Kapusta vyžaduje úrodnej pôdy s dobrou zásobou živín a vysokú vododržností. Pre skoré odrody volíme ľahšie pôdy, pre kapustu neskoré a skladovateľné pôdy ťažšie, s pH v rozmedzí 6 - 7. Kapusta radíme do prvej trate. Skoré odrody pestujeme z predpestované sadby, neskoré môžeme vysievať tiež priamo na stanovište. V priebehu vegetácie zaisťujeme pravidelné zásobovanie vodou. Zberáme ručne, skladujeme pri teplote 1 - 2o C a vysokej vlhkosti vzduchu (95%).


HTS: 3 - 5 g

V 1 g: 200 - 300 semien

Výsev: apríl - máj

Úroda: september - november


odroda:

Megaton - kolekcia MAXI - poloskoré kapusta odolné Fusariu. Veľmi vitálny typ produkujúci veľké hlávky s jemnou štruktúrou a krátkym hlúbom. Veľmi výnosné, výborne sa hodiaci pre kruhárenské účely. Vegetačná doba rastlín od výsadby je 102 dní. Odporúčaný počet rastlín na 1 ha je 28 000 ks.Kapusta hlávková: Megaton F1 (Brassica oleracea L. convar. Capitata (L) Alef./Kapusta hlávkový)

Popis:
Poloskoré kapusta odolné Fusariu. Veľmi vitákní typ produkujúce veľké hlávky s jemnou štruktúrou a krátkym hlúbom. Veľmi výnosné, výborne sa hodiaci pre kruhárenské účely.Vegetační doba rastlín od výsadby je 102 dní.Doporučený počet rastlín na 1 ha je 28 000 ks.

Kapusta vyžaduje úrodnej pôdy s dobrou zásobou živín a vysokú vododržností. Pre skoré odrody volíme ľahšie pôdy, pre kapustu neskoré a skladovateľné pôdy ťažšie, s pH v rozmedzí 6 - 7. Kapusta zaraďujeme do prvej trate.
Skoré odrody pestujeme z predpestované sadby, neskoré môžeme vysievať tiež priamo na stanovište. V priebehu vegetácie zaisťujeme pravidelné zásobovanie vodou. Zberáme ručne, skladujeme pri teplote 1 - 2 ° C a vysokej vlhkosti vzduchu (95%).

hnojenie:
  • N 180 - 200 kg N / ha
  • P 100 - 125 kg P2O5 / ha
  • K 100 - 240 kg K 2O / ha
  • maštaľný hnoj 40 - 60 t / ha


Parametre

Druh: Zelí hlávkové

Odrůda: MEGATON F1

Typ: Zelenina