Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Kapusta kruhárenské - Pourová neskorý 0,6g


Výnosná osvedčená neskorá odroda kruhár. kapusta. Hlávky sú tm.zelená s fial.nádechem / 4-6kg /
Vaša cena 1,00
Vaša cena bez DPH 0,83
 
Dostupnosť skladom
viac ako 100 ks
odoslanie dnes

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Kapusta hlávková / Brassica oleracea L. convar. Capitata (L.) Alef.

Popis:
Kapusta vyžaduje úrodnej pôdy s dobrou zásobou živín a vysokú vododržností. Pre skoré odrody volíme ľahšie pôdy, pre kapustu neskoré a skladovateľné pôdy ťažšie, s pH v rozmedzí 6 - 7. Kapusta radíme do prvej trate. Skoré odrody pestujeme z predpestované sadby, neskoré môžeme vysievať tiež priamo na stanovište. V priebehu vegetácie zaisťujeme pravidelné zásobovanie vodou. Zberáme ručne, skladujeme pri teplote 1 - 2o C a vysokej vlhkosti vzduchu (95%).


HTS: 3 - 5 g

V 1 g: 200 - 300 semien

Výsev: apríl - máj

Úroda: september - november


odroda:

Pourová Neskoré - veľké, guľovité, tmavo zelené hlávky s fialovým nádychom vonkajších listov a stredným povlakom. Je pevné, dobre uzavreté. Výnosná osvedčená neskorá odroda kruhárenského kapusty. Z hustejšieho sponu narastajú kvalitné menšie hlávky pre priamy konzum. Vegetačná doba je 170 - 190 dní, zo 100 m2 možno zožať 800 - 1000 kg kapusty.Kapusta hlávková: Pourová NESKORÝ (Brassica oleracea L. convar. Capitata (L) Alef./Kapusta hlávkový)

Popis:
Veľké, guľovité, tmavozelené hlávky s fialovým nádychom vonkajších listov a stredným povlakom. Je pevné, dobre uzavreté. Výnosná osvedčená neskorá odroda kruhárenského kapusty. Z hustejšieho sponu narastajú kvalitné menšie hlávky pre priamy konzum. Vegetačná doba je 170 - 190 dní, zo 100 m2 možno zožať 800 - 1000 kg kapusty.

Kapusta vyžaduje úrodnej pôdy s dobrou zásobou živín a vysokú vododržností. Pre skoré odrody volíme ľahšie pôdy, pre kapustu neskoré a skladovateľné pôdy ťažšie, s pH v rozmedzí 6 - 7. Kapusta zaraďujeme do prvej trate.
Skoré odrody pestujeme z predpestované sadby, neskoré môžeme vysievať tiež priamo na stanovište. V priebehu vegetácie zaisťujeme pravidelné zásobovanie vodou. Zberáme ručne, skladujeme pri teplote 1 - 2 ° C a vysokej vlhkosti vzduchu (95%).

hnojenie:
  • N 180 - 200 kg N / ha
  • P 100 - 125 kg P2O5 / ha
  • K 100 - 240 kg K 2O / ha
  • maštaľný hnoj 40 - 60 t / ha


Parametre

Druh: Zelí hlávkové

Odrůda: POUROVO POZDNÍ

Typ: Zelenina