Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Kel ružičkový - lunetou F1 35s


Stredne skorá odroda vysokého vzrastu. Rastlina je pevného vzrastu s nadpriemerným nárastom ružičiek veľkej veľkosti tmavo zelenej farby s hladkým povrchom.
Vaša cena 1,80
Vaša cena bez DPH 1,50
 
Dostupnosť skladom
viac ako 100 ks
odoslanie zajtra

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Kel ružičkový / Brassica oleracea L. convar. oleracea var gemmifera DC.

Popis:

Na pestovanie sú najvhodnejšie stredne ťažké hlinité humózne pôdy, dobre zásobené živinami. Zaraďujeme ju do prvej trate. Vyžaduje dostatok živín v pôde a výdatnú zálievku, zvlášť koncom leta. Predpestované sadenice vysádzame na záhon od polovice júna, počas vegetácie môžeme prihŕňať. Pre rovnomerný vývoj ružičiek sa doporučuje odstránenie rastového vrcholu (zlomenia) koncom augusta až v septembri. Zberáme podľa potreby až do prvých mrazov aj v priebehu zimy. Z rastliny zozbierame približne 0,3 kg ružičiek


HTS: 3 - 4 g
V 1 g: 250 - 350 semien
Výsev: marec - apríl

Spôn: 60-50 x 60-50 cm, 30 - 40 rastlín na 10 m2

Úroda: október - december

odroda:

Luneta F1 (kód 1523) - stredne skorá odroda vysokého vzrastu. Rastlina je pevného vzrastu s nadpriemerným nárastom ružičiek veľkej veľkosti tmavo zelenej farby s hladkým povrchom.Kel ružičkový: Luneta F1 (Brassica oleracea convar. Gemmifera / Kel ružičkový)

Popis:
Stredne skorá odroda vysokého vzrastu. Rastlina je pevného vzrastu s nadpriemerným nárastom ružičiek veľkej veľkosti tmavo zelenej farby s hladkým povrchom.

Na pestovanie sú najvhodnejšie stredne ťažké hlinité humózne pôdy, dobre zásobené živinami. Zaraďujeme ju do prvej trate. Vyžaduje dostatok živín v pôde a výdatnú zálievku, zvlášť koncom leta. Predpestované sadenice vysádzame na záhon od polovice júna, počas vegetácie môžeme prihŕňať. Pre rovnomerný vývoj ružičiek sa doporučuje odstránenie rastového vrcholu (zlomenia) koncom augusta až v septembri. Zberáme podľa potreby až do prvých mrazov aj v priebehu zimy. Z rastliny zozbierame približne 0,3 kg ružičiek.

hnojenie:
  • N 200 - 250 kg N / ha pred výsadbou
  • 2 x 40 kg N / ha v priebehu vegetácie
  • P 125 kg P2O5 / ha
  • K 250 kg K2O / ha
  • Mg 50 kg MgO / ha
  • maštaľný hnoj 40 - 80 t / ha


Parametre

Druh: Kapusta růžičková

Odrůda: LUNET F1

Typ: Zelenina