Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo koreň petržlenu - Jadran 2,5 g


JADRAN - stredne skorá koreňová petržlen s polovzpriamená, vysokou a stredne zelenou vňaťou. Robustné korene sú dlhé, široko trojuholníkového tvaru s hladkým povrchom.
Vaša cena 1,00
Vaša cena bez DPH 0,83
 
Dostupnosť skladom
viac ako 100 ks
odoslanie zajtra

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Petroselinum crispum (Miller) Nyman ex AW Hill convar. Radicosum (Alef.) Danert / koreň petržlenu

Popis:

Petržlen vyžaduje dostatočne hlbokú, vlhkú, ľahší, dobre spracovanú pôdu. Veľmi kvalitných koreňov dosiahne pri pestovaní na záhonoch. Neznáša čerstvé organické hnojenie. Vysievame čo najskôr na jar, aby mala dostatok zimnej vlahy. Osivo petržlenu je citlivé na plynulé zásobenie vlahou najmä počas vzchádzanie a pri zaschnutí alebo pri vytvorení pôdneho škralupu často veľmi zle vzchádza. Vysievame 1,5 - 5 kg na hektár (1,5 až 5 g na 10 m2).


HTS: 1,1 - 1,4 g
V 1 g: 700 - 750 semien
Výsev: marec - apríl

Úroda: september - november

odroda:

JADRAN - stredne skorá koreňová petržlen s polovzpriamená, vysokou a stredne zelenou vňaťou. Robustné korene sú dlhé, široko trojuholníkového tvaru s hladkým povrchom a slabú až stredné hrdzavitosti pokožky. Korene sú vyrovnané, veľmi nízke percento konárov. Odroda je vhodná do ľahších pôd. Skladovateľnosť výborná.Koreň petržlenu: JADRAN - koreňová (P.crispum (Mill.) Nym. Ex AWHill convar Radicosum (Alef.) D / Petržlen koreňový)

Popis:
Stredne skorá koreňová petržlen s polovzpriamená, vysokou a stredne zelenou vňaťou. Robustné korene sú dlhé, široko trojuholníkového tvaru s hladkým povrchom a slabú až stredné hrdzavitosti pokožky. Korene sú vyrovnané, veľmi nízke percento konárov. Skladovateľnosť výborná.

Petržlen vyžaduje dostatočne hlbokú, vlhkú, ľahší, dobre spracovanú pôdu. Veľmi kvalitných koreňov dosiahne pri pestovaní na záhonoch. Neznáša čerstvé organické hnojenie. Vysievame čo najskôr na jar, aby mala dostatok zimnej vlahy. Osivo petržlenu je citlivé na plynulé zásobenie vlahou najmä počas vzchádzanie a pri zaschnutí alebo pri vytvorení pôdneho škralupu často veľmi zle vzchádza. Vysievame 1,5 - 5 kg na hektár, 1,5 - 5 g na m 2.

hnojenie:
  • N 90 kg N / ha
  • P 70 kg P2O5 / ha
  • K 120 kg K 2O / ha


Parametre

Druh: Petržel kořenová

Odrůda: JADRAN - kořenová

Typ: Zelenina