Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Ľubovník bodkovaný 0,4g - séria Zelená lekáreň


Zbierame vňať a kvet v júni až júli nasledujúceho roka. Čaj podporuje imunitný systém a obranyschopnosť organizmu. Dlhodobé užívanie len ľubovníkového čaju môže spôsobovať svetloplachosť a tiež môže obmedziť účinnosť hormonálnej antikoncepcie. Olejový extrakt vyrobený najlepšie z olivového oleja označený ako "Jánov olej"
Vaša cena 1,40
Vaša cena bez DPH 1,17
 
Dostupnosť skladom
viac ako 100 ks
odoslanie zajtra

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Ľubovník bodkovaný / Hypericum perforatum L.

Popis:

Kolekcia ZELENÁ LEKÁREŇ - trváca bylina rozšírená v Európe, Ázii a Severnej Amerike. Stonka je dvouhranná, hladkoplodá, vetvená. Listy sú protistojné, sediace, podlhovasto vajcovité až kopijovité, bodkované. Kvety sú žlté v bohatých latách. plod

je trojpúzdrová kapsula. Semená vysievame od februára do apríla na povrch substrátu. Nezasypávajte, svetlo podporuje klíčenie. Rastliny presádzame do prekyprenej pôdy v apríli až júni do sponu 30 x 30 cm. Zbierame vňať a kvet v júni až júli nasledujúceho roka. Čaj podporuje imunitný systém a obranyschopnosť organizmu. Dlhodobé užívanie len ľubovníkového čaju môže spôsobovať svetloplachosť a

tiež môže obmedziť účinnosť hormonálnej antikoncepcie. Olejový extrakt vyrobený najlepšie z olivového oleja označený ako "Jánov olej" je starým utišujúcim prostriedkom na "boľavé" bruška dojčiat a predovšetkým zlepšuje hojenie spálenín a jaziev. Pozor po jeho aplikácii je pokožka citlivejšia na slnečné žiarenie.


V 1 g: 7000 - 8000 semien

Výsev: február - apríl

Úroda: jún - júlĽubovník bodkovaný: hyper (Hypericum perforatum L./Ľubovník bodkovaný)

Popis:
Trváca bylina rozšírená v Európe, Ázii a Severnej Amerike. Stonka je dvouhranná, hladkoplodá, vetvená. Listy sú protistojné, sediace, podlhovasto vajcovité až kopijovité, bodkované. Kvety sú žlté v bohatých latách. Plod je trojpúzdrová kapsula. Semená vysievame od februára do apríla na povrch substrátu. Nezasypávajte, svetlo podporuje klíčenie. Rastliny presádzame do prekyprenej pôdy v apríli až júni do sponu 30 x 30 cm. Zbierame vňať a kvet v júni až júli nasledujúceho roka.


Parametre

Druh: Třezalka tečkovaná

Odrůda: HYPERA

Typ: Aromatické rostliny