Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Machovka Peruánska - Čerešňa Inka 0,2 g


Teplomilná rastlina pestovaná ako paradajka
Vaša cena 1,80
Vaša cena bez DPH 1,50
 
Dostupnosť skladom
viac ako 100 ks
odoslanie
pondelok 3.4.

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Machovka peruánska / Physalis peruviana L. Nakai

Popis:

Blízka príbuzná okrasné machovka, ktorá oranžovými "lampióniky" zdobí záhrady a suchá aranžmá. Jedlá forma tejto rastliny dorastá do výšky 60 - 120 cm, preto je lepšie vyväzovanie ku kolíku. Sadenice predpestujeme podobne ako paradajky, je možné aj zakoreňovanie vrcholových odrezkov. Rastliny kvitnú hnedožlto, po odkvitnutí vytvárajú v žltooranžovom zrastenom kalichu (lampióniku) po jedinej, rovnako sfarbené bobuľu veľkosti veľké čerešne. Na rastline môže dorásť až 60 - 70 plodov. Plody sa zberajú postupne v plnej zrelosti od septembra do októbra. Otrhávají sa aj s kalichom, keď sa jeho farba mení zo svetlo zelenej do žltohnedej, kalich zasychá a puká. Pred mrazom otrhané a nedozreté kalichy s plodmi v teple plne dozrejú bez straty chuti bobúľ. Bobule chutia sladkokyslou, majú jahodovú príchuť a vôňu po ananásu. Sú veľmi šťavnaté a majú vysoký obsah vitamínov A a C. V nízkej teplote vydržia aj niekoľko mesiacov, navyše sú veľmi dekoratívne. Jedia sa olúpané, čerstvé, najčastejšie v ovocných šalátoch, na tortách, v cukrovinkách alebo namáčané v horúcej čokoláde. Výborná je z nich tiež marmeláda, kompót alebo želé.


HTS: 1,4 - 1,6 g
V 1 g: 30 - 35 semien

Spôn: 50 x 40 cm
Výsev: marec - apríl

Výsadba: máj

Úroda: august - september


odroda:

ČEREŠŇA INKA (kód 4951) - teplomilná rastlina pestovaná ako paradajka. Vyväzovanie a vyštipovanie má vplyv na veľkosť plodov. Zberáme, keď kalichy plodov začínajú zasychať. Kalichy je nutné pri zbere odstrániť, aby plody následne nezhorkla.Machovka peruánska: ČEREŠŇA INKA (Physalis peruviana / Machovka peruánska)

Popis:
Teplomilná rastlina pestovaná ako paradajka. Vyväzovanie a vyštipovanie má vplyv na veľkosť plodov. Zberáme, keď kalichy plodov začínajú zasychať. Kalichy je nutné pri zbere odstrániť, aby plody následne nezhorkla.

Blízka príbuzná okrasné machovka, ktorá oranžovými "lampióniky" zdobí záhrady a suchá aranžmá. Jedlá forma tejto rastliny dorastá do výšky 60 - 120 cm, preto je lepšie vyväzovanie ku kolíku.Sazenice predpestujeme podobne ako paradajky, je možné aj zakoreňovanie vrcholových odrezkov. Rastliny kvitnú hnedožlto, po odkvitnutí vytvárajú v žltooranžovom zrastenom kalichu (lampióniku) po jedinej, rovnako sfarbené bobuľu veľkosti veľké čerešne. Na rastline môže dorásť až 60 - 70 plodov. Plody sa zberajú postupne v plnej zrelosti od septembra do októbra. Otrhávají sa aj s kalichom, keď sa jeho farba mení zo svetlo zelenej do žltohnedej, kalich zasychá a puká. Pred mrazom otrhané a nedozreté kalichy s plodmi v teple plne dozrejú bez straty chuti bobúľ. Bobule chutia sladkokyslou, majú jahodovú príchuť a vôňu po ananásu. Sú veľmi šťavnaté a majú vysoký obsah vitamínov A a C. V nízkej teplote vydržia aj niekoľko mesiacov, navyše sú veľmi dekoratívne. Jedia sa olúpané čerstvé, najčastejšie v ovocných šalátoch, na tortách, v cukrovinkách alebo namáčané v horúcej čokoláde. Výborná je z nich tiež marmeláda, kompót alebo želé.


Parametre

Druh: Mochyně peruánská

Odrůda: TŘEŠEŇ INKA

Typ: Zelenina