Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Melón cukrový - Solartur 0,8g


Stredne skorá odroda vhodná pre poľné pestovanie aj na rýchlenie. Plod je žltohnedý, dužina je sv.zelená.
Vaša cena 1,80
Vaša cena bez DPH 1,50
 
Dostupnosť skladom
viac ako 100 ks
odoslanie dnes

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Melón cukrový / Cucumis melo L.

Popis:

Plodina vhodná pre najteplejšie kukuričné oblasti južného Slovenska a Moravy. Najvhodnejšie sú južné expozície s pozemkami chránenými pred vetrami na hlinitopísčitých pôdach bohatých na humus a živiny. Melón zaraďujeme do prvej trate. V klimaticky horších podmienkach ho možno s úspechom rýchliť. Pri predpestovanie priesad je náročný na teplo, potrebuje minimálne 20 ° C.

HTS: 25 - 30 g
V 1 g: 30 - 35 semien

Spôn: 140 x 40 - 50 cm
Výsev: koniec marca - apríl

Výsadba: máj - začiatok júna

Úroda: koniec augusta - septembra

odroda:

SOLARTUR (kód 4701) - stredne skorá, úrodná odroda vhodná pre poľné pestovanie aj na rýchlenie. Plod je guľovitý, bez rebrovania. Kôra je žltohnedá, tenká, na povrchu husto sieťovaná. Dužina je svetlo zelená, šťavnatá, vláknitá, aromatická a sladká. Priemerná hmotnosť plodu je 1 - 1,2 kg. Vegetačná doba 106 - 115 dní od výsevu do zberu. Zberá sa od polovice júla. Zo 100 m2 možno zožať 160 - 200 kg plodov.Melón cukrový: SOLARTUR (Cucumis melo L./Melón cukrový)

Popis:
Stredne skorá, úrodná odroda vhodná pre poľné pestovanie aj na rýchlenie. Plod je guľovitý, bez rebrovania. Kôra je žltohnedá, tenká, na povrchu husto sieťovaná. Dužina je svetlozelená, šťavnatá, vláknitá, aromatická a sladká. Priemerná hmotnosť plodu je 1 - 1,2 kg.
Vegetačná doba 106 - 115 dní od výsevu do zberu. Zberá sa od polovice júla. Zo 100 m2 možno zožať 160 - 200 kg plodov.

Plodina vhodná pre najteplejšie kukuričné oblasti južného Slovenska a Moravy. Najvhodnejšie sú južné expozície s pozemkami chránenými pred vetrami na hlinitopísčitých pôdach bohatých na humus a živiny. Melón zaraďujeme do prvej trate. V klimaticky horších podmienkach ho možno s úspechom rýchliť.

hnojenie:
  • N 100 kg N / ha
  • P 100 kg P2O5 / ha
  • K 120 kg K 2O / ha
  • maštaľný hnoj 60 - 80 t / ha


Parametre

Druh: Meloun cukrový

Odrůda: SOLARTUR

Typ: Zelenina