Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Miniviolka - Comedy F2 - 0,1 g


Drobnokveté fialky (veľkosť kvetov cca 1,5 - 3cm) sú pestované ako letničky alebo dvojročné rastliny
Vaša cena 2,10
Vaša cena bez DPH 1,75
 
Dostupnosť skladom
viac ako 20 ks
odoslanie zajtra

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Viola cornuta hybridy / Fialka ostrohu


Popis:

Drobnokveté fialky (veľkosť kvetov cca 1,5 - 3cm) sú pestované ako letničky alebo dvojročné rastliny, výška rastliniek je 20cm a rastlina je kvetmi priamo obsypaná. Miniviolky vznikli krížením Viola cornuta a Viola tricolor, Viola wiliamsiana a ďalšími druhmi. V záhonoch, miskách a kvetináčoch pokvitnú veľmi dlho, ak majú pôdu bohatú na živiny, ktorá udrží vlahu, a ak kvetináč nestojí na úpalu. Keby sa vám predsa len stalo, že miniviolky zaschnú, zastrihnite rastliny na výšku 5cm a dobre ich zalejte. Vo väčšine prípadov obrazí a budú opäť bohato kvitnúť. Oproti maceškám majú minoviolky ešte jednu nezanedbateľnú výhodu-sú všeobecne odolnejšie k vyšším teplotám a dajú sa pestovať takmer po celé leto. Miniviolka sa vysieva koncom leta do chladnej vlhkej pôdy. Semenáčiky sú relatívne zimuvzdorné a môžu už na jar vykvitnúť.


V 1g: 1300 -1500 (2g na 1000 rastlín)

Výsev: jún - august

Doba kvitnutia: podľa termínu výsevu-na jeseň alebo na jarMiniviolka: COMEDY F2 (Viola cornuta hybridy / Fialka ostrohu)

Popis:
Zmes farieb a farebných kombinácií.

Drobnokveté fialky (veľkosť kvetov cca 1,5 - 3 cm) sú pestované ako letničky alebo dvojročné rastliny, výška rastliniek je 20 cm a rastlina je kvetmi priamo obsypaná. Miniviolky vznikli krížením Viola cornuta s Viola tricolor, Viola williamsiana a ďalšími druhmi. V záhonoch, miskách a kvetináčoch pokvitnú veľmi dlho, ak majú pôdu bohatú na živiny, ktorá udrží vlahu, a ak kvetináč nestojí na úpalu. Keby sa vám predsa len stalo, že miniviolky zaschnú, zastrihnite rastliny na výšku 5 cm a dobre ich zalejte. Vo väčšine prípadov obrazí a budú opäť bohato kvitnúť.
Oproti maceškám majú miniviolky ešte jednu nezanedbateľnú výhodu - sú všeobecne odolnejšie k vyšším teplotám a dajú sa pestovať takmer po celé leto.
Miniviolka sa vysieva koncom leta do chladnej vlhkej pôdy. Semenáčiky sú relatívne zimovzdorné a môžu už na jar vykvitnúť.


Parametre

Druh: Miniviolka

Odrůda: COMEDY F2

Typ: Květiny trvalky