Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Mrkva - Berlikumer 2 (Romos) neskoré 300s


Výnosná neskorá odroda je veľmi dobre skladovateľná.
Vaša cena 1,40
Vaša cena bez DPH 1,17
 
Dostupnosť skladom
viac ako 100 ks
odoslanie zajtra

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Mrkva obyčajná / Daucus carota L.


Popis:

Mrkva vyžaduje ľahšiu až strednú, dostatočne hlbokú, dobre spracovanú pôdu. Na plytké alebo na jeseň nedostatočne prekyprenej pôdy reaguje mrkva nevzhľadnými, krátkymi, často rozvetvenými koreňmi. Veľmi kvalitné korene získame pestovaním na záhonoch alebo v hlboko prekyprených pôdach. Neznáša čerstvé organické hnojenie, pestuje sa prevažne v druhej trati. Podľa použitia mrkvy a požadovanej doby zberu volíme odrody i termíny siatia.

neskoré odrody

Určené pre siatie z raných výsevov čo najskôr na jar a zber v jesenných mesiacoch. Majú využitie najmä pre uskladnenie a pre priemyselné spracovanie.

HTS: 0,8 - 1,3 g
V 1 g: 800 - 1200 semien

Spôn: 20 - 30 x 3 - 5 cm
Výsev: marec - apríl

Úroda: september - október

odroda:

BERLIKUMER 2 (predtým Berja) (kód 2248) - výnosná neskorá odroda typu Berlikum s výnimočným vonkajším i vnútorným vyfarbením koreňa. Veľmi dobre skladovateľná. Je vhodná na skladovanie aj priemyselné spracovanie, z hustejších výsevov tiež na priamy konzum.Mrkva obyčajná: BERLIKUMER 2 (Romos) (Daucus carota L./Mrkva obyčajná pravá)

Popis:
Výnosná neskorá odroda typu Berlikum, s výnimočným vonkajším i vnútorným vyfarbením koreňa. Veľmi dobre skladovateľná. Je vhodná na skladovanie aj priemyselné spracovanie, z hustejších výsevu tiež na priamy konzum.

Mrkva vyžaduje ľahšiu až strednú, dostatočne hlbokú, dobre spracovanú pôdu. Na plytké alebo na jeseň nedostatočne prekyprenej pôdy reaguje mrkva nevzhľadnými, často rozvetvenými koreňmi. Veľmi kvalitné korene získame pestovaním na záhonoch alebo v hlboko prekyprených pôdach. Neznáša čerstvé organické hnojenie, pestuje sa prevažne v druhej trati.
Podľa použitia mrkvy a požadovanej doby zberu volíme odrody i termíny siatia.

hnojenie:
  • N 80 kg N / ha
  • P 150 kg P2O5 / ha
  • K 200 kg K 2O / ha


Parametre

Druh: Mrkev obecná

Odrůda: BERLIKUMER 2 (ROMOSA)

Typ: Zelenina