Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Mrkva - Karola neskorý 2,5 g


Výnosná poloskorá až poloneskorá odroda, odolná proti zelenaní.
Vaša cena 1,30
Vaša cena bez DPH 1,08
 
Dostupnosť skladom
viac ako 100 ks
odoslanie dnes

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Mrkva obyčajná / Daucus carota L.

Popis:

Mrkva vyžaduje ľahšiu až strednú, dostatočne hlbokú, dobre spracovanú pôdu. Na plytké alebo na jeseň nedostatočne prekyprenej pôdy reaguje mrkva nevzhľadnými, krátkymi, často rozvetvenými koreňmi. Veľmi kvalitné korene získame pestovaním na záhonoch alebo v hlboko prekyprených pôdach. Neznáša čerstvé organické hnojenie, pestuje sa prevažne v druhej trati. Podľa použitia mrkvy a požadovanej doby zberu volíme odrody i termíny siatia.

neskoré odrody

Určené pre siatie z raných výsevov čo najskôr na jar a zber v jesenných mesiacoch. Majú využitie najmä pre uskladnenie a pre priemyselné spracovanie.

HTS: 0,8 - 1,3 g
V 1 g: 800 - 1200 semien

Spôn: 20 - 30 x 3 - 5 cm
Výsev: marec - apríl

Úroda: september - október

odroda:

KAROLA (kód 2245) - výnosná poloneskorá až neskorá odroda s intenzívne vyfarbenou dužinou aj srdiečko, odolná proti zelenaní a praskanie koreňov, s malým podielom odpadu.Mrkva obyčajná: KAROLA (Daucus carota L./Mrkva obyčajná pravá)

Popis:
Výnosná poloskorá až poloneskorá odroda s intenzívne vyfarbenou dužinou aj srdiečko, odolná proti zelenaní a praskanie koreňov, s malým podielom odpadu.

Mrkva vyžaduje ľahšiu až strednú, dostatočne hlbokú, dobre spracovanú pôdu. Na plytké alebo na jeseň nedostatočne prekyprenej pôdy reaguje mrkva nevzhľadnými, často rozvetvenými koreňmi. Veľmi kvalitné korene získame pestovaním na záhonoch alebo v hlboko prekyprených pôdach. Neznáša čerstvé organické hnojenie, pestuje sa prevažne v druhej trati.
Podľa použitia mrkvy a požadovanej doby zberu volíme odrody i termíny siatia.

hnojenie:
  • N 80 kg N / ha
  • P 150 kg P2O5 / ha
  • K 200 kg K 2O / ha


Parametre

Druh: Mrkev obecná

Odrůda: KAROLA

Typ: Zelenina