Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Mrkva Karotka - Fire Wedge F1 poloskorá (typ Kuroda) 1,3g


Typ Kuroda, poloskorá, sladká, výnosná s výraznou farbou, vhodná aj do ťažších pôd.
Vaša cena 1,80
Vaša cena bez DPH 1,50
 
Dostupnosť skladom
viac ako 100 ks
odoslanie zajtra

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Mrkva obyčajná / Daucus carota L.


Popis:

Mrkva vyžaduje ľahšiu až strednú, dostatočne hlbokú, dobre spracovanú pôdu. Na plytké alebo na jeseň nedostatočne prekyprenej pôdy reaguje mrkva nevzhľadnými, krátkymi, často rozvetvenými koreňmi. Veľmi kvalitné korene získame pestovaním na záhonoch alebo v hlboko prekyprených pôdach. Neznáša čerstvé organické hnojenie, pestuje sa prevažne v druhej trati. Podľa použitia mrkvy a požadovanej doby zberu volíme odrody i termíny siatia.

Skoré odrody pre letné a jesenné zber
Tieto odrody sa sejú čo najskôr na jar sa zberom v letných mesiacoch prevažne na priamy konzum, alebo v polovici júna sa zberom v októbri a využitím nielen na priamy konzum, ale aj na skladovanie.

HTS: 0,8 - 1,3 g
V 1 g: 800 - 1200 semien

Spôn: 20 - 30 x 3 - 5 cm
Výsev: máj - začiatok júla

Úroda: august - október

odroda:

FIRE WEDGE F1 (kód 2206) - typ Kuroda, poloskorá, sladká, výnosná s výraznou farbou, vhodná aj do ťažkých pôd. Vysievame najskôr v máji, pri skoršom siatie hrozí v prípade nízkych teplôt riziko vykvitanie. Možno použiť na čerstvý trh aj na priemyselné spracovanie. Veľmi vhodná na výrobu džúsov, korene obsahujú veľké množstvo šťavy. Iba krátkodobo skladovateľná.Mrkva obyčajná: FIRE WEDGE F1 (Daucus carota L./Mrkva obyčajná pravá)

Popis:
Typ Kuroda, poloskorá, sladká, výnosná s výraznou farbou, vhodná aj do ťažších pôd. Vysievame najskôr v máji, pri skoršom siatie hrozí v prípade nízkych teplôt riziko vykvitanie. Možno použiť na čerstvý trh aj na priemyselné spracovanie. Veľmi vhodná na výrobu džúsov, korene obsahujú veľké množstvo šťavy. Iba krátkodobo skladovateľná.

Mrkva vyžaduje ľahšiu až strednú, dostatočne hlbokú, dobre spracovanú pôdu. Na plytké alebo na jeseň nedostatočne prekyprenej pôdy reaguje mrkva nevzhľadnými, často rozvetvenými koreňmi. Veľmi kvalitné korene získame pestovaním na záhonoch alebo v hlboko prekyprených pôdach. Neznáša čerstvé organické hnojenie, pestuje sa prevažne v druhej trati.
Podľa použitia mrkvy a požadovanej doby zberu volíme odrody i termíny siatia.

hnojenie:
  • N 80 kg N / ha
  • P 150 kg P2O5 / ha
  • K 200 kg K 2O / ha


Parametre

Druh: Mrkev obecná

Odrůda: FIRE WEDGE F1

Typ: Zelenina