Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Mrkva Karotka - Kráska skorá 2g


Výnosná, poloskorá karotka, je vhodná aj na skladovanie.
Vaša cena 1,30
Vaša cena bez DPH 1,08
 
Dostupnosť skladom
viac ako 100 ks
odoslanie zajtra

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Mrkva obyčajná / Daucus carota L.


Popis:

Mrkva vyžaduje ľahšiu až strednú, dostatočne hlbokú, dobre spracovanú pôdu. Na plytké alebo na jeseň nedostatočne prekyprenej pôdy reaguje mrkva nevzhľadnými, krátkymi, často rozvetvenými koreňmi. Veľmi kvalitné korene získame pestovaním na záhonoch alebo v hlboko prekyprených pôdach. Neznáša čerstvé organické hnojenie, pestuje sa prevažne v druhej trati. Podľa použitia mrkvy a požadovanej doby zberu volíme odrody i termíny siatia.

Skoré odrody pre letné a jesenné zber
Tieto odrody sa sejú čo najskôr na jar sa zberom v letných mesiacoch prevažne na priamy konzum, alebo v polovici júna sa zberom v októbri a využitím nielen na priamy konzum, ale aj na skladovanie.

HTS: 0,8 - 1,3 g
V 1 g: 800 - 1200 semien

Spôn: 20 - 30 x 3 - 5 cm
Výsev: marec - júl

Úroda: jún - október

odroda:

KRÁSKA (kód 2207) - výnosná, poloskorá karotka pre letné až jesenné pestovanie. Je vhodná na priamy konzum i priemyselné spracovanie, pre ranej úrody do zväzkov, z neskorých výsevov je použiteľná aj na skladovanie. Vytvára dlhé, tenké, valcovité, tupo zakončené korene s dobrým vnútorným vyfarbením a úzku dreňovou častí. Odroda je odolná k praskaniu koreňov a antokyanovému sfarbenie hlavy.Mrkva obyčajná: KRÁSKA (Daucus carota L./Mrkva obyčajná pravá)

Popis:
Výnosná, poloskorá karotka pre letné až jesenné pestovanie. Je vhodná na priamy konzum i priemyselné spracovanie, pre ranej úrody do zväzkov, z neskorých výsevov je použiteľná aj na skladovanie. Vytvára dlhé, tenké, valcovité, tupo zakončené korene s dobrým vnútorným vyfarbením a úzku dreňovou častí.
Odroda je odolná k praskaniu koreňov a antokyanovému sfarbenie hlavy.
Vyžaduje ľahšie až stredné, dostatočne hlbokú, dobre spracovanú pôdu. Na plytké alebo na jeseň nedostatočne prekyprenej pôdy reaguje nevzhľadnými, často rozvetvenými koreňmi. Neznáša čerstvé organické hnojenie, pestuje sa prevažne v druhej trati.

Mrkva vyžaduje ľahšiu až strednú, dostatočne hlbokú, dobre spracovanú pôdu. Na plytké alebo na jeseň nedostatočne prekyprenej pôdy reaguje mrkva nevzhľadnými, často rozvetvenými koreňmi. Veľmi kvalitné korene získame pestovaním na záhonoch alebo v hlboko prekyprených pôdach. Neznáša čerstvé organické hnojenie, pestuje sa prevažne v druhej trati.
Podľa použitia mrkvy a požadovanej doby zberu volíme odrody i termíny siatia.

hnojenie:
  • N 80 kg N / ha
  • P 150 kg P2O5 / ha
  • K 200 kg K 2O / ha


Parametre

Druh: Mrkev obecná

Odrůda: KRÁSKA

Typ: Zelenina