Košík je prázdny
Kategória tovaru

Semo Mrkva Karotka - Lenka skorá 2g


LENKA - skorá odroda pre zber bez vňate. Korene sú valcovité, dlhšie a tenšie, s dobrou intenzitou vyfarbenie.
Vaša cena 1,10
Vaša cena bez DPH 0,92
 
Dostupnosť Skladom > 5 ks
Odosielame zajtra

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Daucus carota L. / Mrkva obyčajná


Popis:
Mrkva vyžaduje ľahšiu až strednú, dostatočne hlbokú, dobre spracovanú pôdu. Na plytké alebo na jeseň nedostatočne prekyprenej pôdy reaguje mrkva nevzhľadnými, krátkymi, často rozvetvenými koreňmi. Veľmi kvalitné korene získame pestovaním na záhonoch alebo v hlboko prekyprených pôdach. Neznáša čerstvé organické hnojenie, pestuje sa prevažne v druhej trati. Podľa použitia mrkvy a požadovanej doby zberu volíme odrody i termíny siatia.


V 1 g: 800 - 1200 semien
Výsev: marec - jún

Úroda: august - október

odroda:

LENKA - skorá odroda pre zber bez vňate. Skorosť je na úrovni Nantes 5. Vytvára nižší porast odolný k poliehaniu. Korene sú valcovité, dlhšie a tenšie, s dobrou intenzitou vyfarbenie. Odroda je vhodná pre výsevy od marca do konca júna.Mrkva obyčajná: LENKA (Daucus carota L./Mrkva obyčajná pravá)

Popis:
Skorá odroda pre zber bez vňate. Skorosť je na úrovni NANTÉSKÉ. Vytvára nižší porast odolný k poliehaniu. Korene sú valcovité, dlhšie a tenší, s dobrou intenzitou vyfarbenie. Odroda je vhodná pre výsevy od marca do konca júna.

Mrkva vyžaduje ľahšiu až strednú, dostatočne hlbokú, dobre spracovanú pôdu. Na plytké alebo na jeseň nedostatočne prekyprenej pôdy reaguje mrkva nevzhľadnými, často rozvetvenými koreňmi. Veľmi kvalitné korene získame pestovaním na záhonoch alebo v hlboko prekyprených pôdach. Neznáša čerstvé organické hnojenie, pestuje sa prevažne v druhej trati.
Podľa použitia mrkvy a požadovanej doby zberu volíme odrody i termíny siatia.

hnojenie:
  • N 80 kg N / ha
  • P 150 kg P2O5 / ha
  • K 200 kg K 2O / ha


Parametre

Druh: Mrkev obecná

Odrůda: LENKA

Typ: Zelenina