Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Mrkva Karotka - Nantes 3 (Tip Top) skorá 1,5g


NANTES 3 / skôr TIP TOP / - poloskorá, veľmi kvalitné karotka Nantéského typu určená na priamy konzum. Má korene valcovitého tvaru dlhé 16 - 20 cm s intenzívnym oranžovým vyfarbením.
Vaša cena 1,40
Vaša cena bez DPH 1,17
 
Dostupnosť skladom
viac ako 100 ks
odoslanie zajtra

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Daucus carota L. / Mrkva obyčajná


Popis:
Mrkva vyžaduje ľahšiu až strednú, dostatočne hlbokú, dobre spracovanú pôdu. Na plytké alebo na jeseň nedostatočne prekyprenej pôdy reaguje mrkva nevzhľadnými, krátkymi, často rozvetvenými koreňmi. Veľmi kvalitné korene získame pestovaním na záhonoch alebo v hlboko prekyprených pôdach. Neznáša čerstvé organické hnojenie, pestuje sa prevažne v druhej trati. Podľa použitia mrkvy a požadovanej doby zberu volíme odrody i termíny siatia.


V 1 g: 800 - 1200 semien
Výsev: marec - júl

Úroda: júl - október

odroda:

NANTES 3 / skôr TIP TOP / - poloskorá, veľmi kvalitné karotka Nantéského typu určená na priamy konzum od leta do jesene aj pre priemyselné spracovanie. Má korene valcovitého tvaru dlhé 16 - 20 cm s intenzívnym oranžovým vyfarbením. Odroda obľúbená aj pestovaná na celom svete pre svoju výnosnosť i vyrovnanosť v tvare koreňa.Mrkva obyčajná: NANTES 3 (TIP-TOP) (Daucus carota L./Mrkva obyčajná pravá)

Popis:
Poloskorá karotka Nantéského typu určená pre priamy konzum od leta do jesene aj pre priemyselné spracovanie. Má korene valcovitého tvaru dlhé 16 - 20 cm s intenzívnym oranžovým vyfarbením. Odroda obľúbená aj pestovaná na celom svete pre svoju výnosnosť i vyrovnanosť v tvare koreňa.

Mrkva vyžaduje ľahšiu až strednú, dostatočne hlbokú, dobre spracovanú pôdu. Na plytké alebo na jeseň nedostatočne prekyprenej pôdy reaguje mrkva nevzhľadnými, často rozvetvenými koreňmi. Veľmi kvalitné korene získame pestovaním na záhonoch alebo v hlboko prekyprených pôdach. Neznáša čerstvé organické hnojenie, pestuje sa prevažne v druhej trati.
Podľa použitia mrkvy a požadovanej doby zberu volíme odrody i termíny siatia.

hnojenie:
  • N 80 kg N / ha
  • P 150 kg P2O5 / ha
  • K 200 kg K 2O / ha


Parametre

Druh: Mrkev obecná

Odrůda: NANTES 3 (TIP-TOP)

Typ: Zelenina