Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Mrkva Karotka - Purple Haze F1 poloskorá fialová 350S


PURPLE HAZE F1 – poloraná purpurová mrkva pre letné a jesenné úrody. Purple Haze vytvára dlhé, valcovité korene s veľmi pekným vnútorným vyfarbením. Korová časť je sýto fialová a stredová časť jasne oranžová.
Vaša cena 2,10
Vaša cena bez DPH 1,75
 
Dostupnosť skladom
viac ako 100 ks
odoslanie dnes

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Daucus carota L./ Mrkva obyčajná


Popis:
Mrkva vyžaduje ľahšiu až strednú, dostatočne hlbokú, dobre spracovanú pôdu. Na plytké alebo na jeseň nedostatočne prekyprené pôdy reaguje mrkva nevzhľadnými, krátkymi, často rozvetvenými koreňmi. Veľmi kvalitné korene získame pestovaním na hrobčekoch alebo v hlboko prekyprených pôdach. Neznáša čerstvé organické hnojenie, pestuje sa prevažne v druhej trati. Podľa použitia mrkvy a požadovanej doby zberu volíme odrody aj termíny siatie.


V 1 g : 800 – 1200 semien
Výsev : marec - júl

Úroda : júl - október


Odroda:

PURPLE HAZE F1 – poloraná purpurová mrkva pre letné a jesenné úrody. Purple Haze vytvára dlhé, valcovité korene s veľmi pekným vnútorným vyfarbením. Korová časť je sýto fialová a stredová časť jasne oranžová. Vňať je pevná a robustná. Je tiež vhnodná na zväzkovanie. Vegetačná doba približne 95 dní od výsevu. Výsevok sa nelíši od ostatných poloraných nenntézskych mrkví. Odroda nie je náchylná na skracovanie koreňov pri vyššom výsevku. Pozor na príliš skoré výsevy – pri nachladnutí môže vybiehať do kvetu!Mrkva obyčajná: PURPLE HAZE F1 (Daucus carota L./Mrkva obyčajná pravá)

Popis:
Skorá purpurová mrkva pre letné a jesenné úrody. Purple Haze vytvára dlhé, valcovité korene s veľmi pekným vnútorným vyfarbením. Korová časť je sýto fialová a stredová časť jasne oranžová. Vňať je pevná a robustná. Je tiež vhodná na zväzkovanie. Vegetačná doba približne 95 dní od výsevu. Výsevok sa nelíši od ostatných poloraných nanteských mrkví. Odroda nie je náchylná na skracovanie koreňov pri vyššom výsevku. Pozor na príliš skoré výsevy - pri nachladnutí môže vybiehať do kvetu!

Mrkva vyžaduje ľahšiu až strednú, dostatočne hlbokú, dobre spracovanú pôdu. Na plytké alebo na jeseň nedostatočne prekyprené pôdy reaguje mrkva nevzhľadnými, často rozvetvenými koreňmi. Veľmi kvalitné korene získame pestovaním na hrobčekoch alebo v hlboko prekyprených pôdach. Neznáša čerstvé organické hnojenie, pestuje sa prevažne v druhej trati.
Podľa použitia mrkvy a požadovanej doby zberu volíme odrody aj termíny siatie.

Hnojenie:
  • N 80 kg N/ha
  • P 150 kg P2O5/ha
  • K 200 kg K 2O/ha


Parametre

Druh: Mrkev obecná

Odrůda: PURPLE HAZE F1

Typ: Zelenina