Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Mrkva Karotka - Smirna skorá 3g


Zmierne - raná mrkva typu Nantes. Korene sú valcovité, tupo ukončené s veľmi dobrým vyfarbením. Odroda je vhodná pre mechanizovaný zber. Je ju možné skladovať po celú zimu.
Vaša cena 1,30
Vaša cena bez DPH 1,08
 
Dostupnosť skladom
4 ks
odoslanie dnes

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Daucus carota L. / Mrkva obyčajná


Popis:
Mrkva vyžaduje ľahšiu až strednú, dostatočne hlbokú, dobre spracovanú pôdu. Na plytké alebo na jeseň nedostatočne prekyprenej pôdy reaguje mrkva nevzhľadnými, krátkymi, často rozvetvenými koreňmi. Veľmi kvalitné korene získame pestovaním na záhonoch alebo v hlboko prekyprených pôdach. Neznáša čerstvé organické hnojenie, pestuje sa prevažne v druhej trati. Podľa použitia mrkvy a požadovanej doby zberu volíme odrody i termíny siatia.


V 1 g: 800 - 1200 semien
Výsev: marec - júl

Úroda: júl - október


odroda:

Zmierne - raná mrkva typu Nantes. Korene sú valcovité, tupo ukončené s veľmi dobrým vyfarbením. Tolerantní k prezrievaní ik praskaniu koreňov. Odroda je vhodná pre mechanizovaný zber. Z júnových výsevov je ju možné skladovať po celú zimu.Mrkva obyčajná: zmierlivo (Daucus carota L./Mrkva obyčajná pravá)

Popis:
Raná mrkva typu Nantes. Korene sú valcovité, tupo ukončené s veľmi dobrým vyfarbením. Tolerantní k prezrievaní ik praskaniu koreňov. Odroda je vhodná pre mechanizovaný zber. Z júnových výsevov je ju možné skladovať po celú zimu.

Mrkva vyžaduje ľahšiu až strednú, dostatočne hlbokú, dobre spracovanú pôdu. Na plytké alebo na jeseň nedostatočne prekyprenej pôdy reaguje mrkva nevzhľadnými, často rozvetvenými koreňmi. Veľmi kvalitné korene získame pestovaním na záhonoch alebo v hlboko prekyprených pôdach. Neznáša čerstvé organické hnojenie, pestuje sa prevažne v druhej trati.
Podľa použitia mrkvy a požadovanej doby zberu volíme odrody i termíny siatia.

hnojenie:
  • N 80 kg N / ha
  • P 150 kg P2O5 / ha
  • K 200 kg K 2O / ha


Parametre

Druh: Mrkev obecná

Odrůda: SMIRNA

Typ: Zelenina