Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Mrkva Karotka - Vanda skorá 3g


VANDA - jedná sa o odrodu ranej mrkvy pre zber bez vňate. Vňať je nižšia, pevná, odolná k poliehaniu. Korene sú kratšie, valcovité, tupo zakončené.
Vaša cena 1,30
Vaša cena bez DPH 1,08
 
Dostupnosť skladom
viac ako 100 ks
odoslanie dnes

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Daucus carota L. / Mrkva obyčajná


Popis:
Mrkva vyžaduje ľahšiu až strednú, dostatočne hlbokú, dobre spracovanú pôdu. Na plytké alebo na jeseň nedostatočne prekyprenej pôdy reaguje mrkva nevzhľadnými, krátkymi, často rozvetvenými koreňmi. Veľmi kvalitné korene získame pestovaním na záhonoch alebo v hlboko prekyprených pôdach. Neznáša čerstvé organické hnojenie, pestuje sa prevažne v druhej trati. Podľa použitia mrkvy a požadovanej doby zberu volíme odrody i termíny siatia.


V 1 g: 800 - 1200 semien
Výsev: marec - júl

Úroda: júl - október


odroda:

VANDA - jedná sa o odrodu ranej mrkvy pre zber bez vňate. Skorosť je na úrovni odrody Nantéské s vegetačnou dobou 115 až 120 dní. Vňať je nižšia, pevná, odolná k poliehaniu. Korene sú kratšie, valcovité, tupo zakončené. Má vysoký podiel koreňov I. Triedy. Korene sú dobre vyfarbené, vyrovnané v tvare aj vo veľkosti. Odroda je odolná k vybiehaniu do kvetu a k zelenaní koreňových hláv. Je vhodná pre výsevy od marca do konca júna.Mrkva obyčajná: VANDA (Daucus carota L./Mrkva obyčajná pravá)

Popis:
Jedná sa o odrodu ranej mrkvy pre zber bez vňate. Skorosť je na úrovni odrody Nanteské s vegetačnou dobou 115 až 120 dní. Vňať je nižšia, pevná, odolná k poliehaniu. Korene sú kratšie, valcovité, tupo zakončené. Má vysoký podiel koreňov l. Triedy. Korene sú dobre vyfarbené, vyrovnané v tvare aj vo veľkosti. Odroda je odolná k vybiehaniu do kvetu a k zelenaní koreňových hláv. Je vhodná pre výsevy od marca do konca júna.

Mrkva vyžaduje ľahšiu až strednú, dostatočne hlbokú, dobre spracovanú pôdu. Na plytké alebo na jeseň nedostatočne prekyprenej pôdy reaguje mrkva nevzhľadnými, často rozvetvenými koreňmi. Veľmi kvalitné korene získame pestovaním na záhonoch alebo v hlboko prekyprených pôdach. Neznáša čerstvé organické hnojenie, pestuje sa prevažne v druhej trati.
Podľa použitia mrkvy a požadovanej doby zberu volíme odrody i termíny siatia.

hnojenie:
  • N 80 kg N / ha
  • P 150 kg P2O5 / ha
  • K 200 kg K 2O / ha


Parametre

Druh: Mrkev obecná

Odrůda: VANDA

Typ: Zelenina