Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Mrkva - Koloseum F1 neskorý 1g - séria Maxi


Neskorá hybridná odroda mrkvy s veľmi dobrou skladovateľnosťou, vhodná pre priemyselné spracovanie, sušenie a skladovanie.
Vaša cena 1,40
Vaša cena bez DPH 1,17
 
Dostupnosť skladom
viac ako 100 ks
odoslanie dnes

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Mrkva obyčajná / Daucus carota L.


Popis:

Mrkva vyžaduje ľahšiu až strednú, dostatočne hlbokú, dobre spracovanú pôdu. Na plytké alebo na jeseň nedostatočne prekyprenej pôdy reaguje mrkva nevzhľadnými, krátkymi, často rozvetvenými koreňmi. Veľmi kvalitné korene získame pestovaním na záhonoch alebo v hlboko prekyprených pôdach. Neznáša čerstvé organické hnojenie, pestuje sa prevažne v druhej trati. Podľa použitia mrkvy a požadovanej doby zberu volíme odrody i termíny siatia.

neskoré odrody

Určené pre siatie z raných výsevov čo najskôr na jar a zber v jesenných mesiacoch. Majú využitie najmä pre uskladnenie a pre priemyselné spracovanie.


HTS: 0,8 - 1,3 g
V 1 g: 800 - 1200 semien

Spôn: 20 - 30 x 3 - 5 cm
Výsev: marec - apríl

Úroda: september - október

odroda:

KOLOSEUM F1 (kód 2272)) - kolekcia MAXI - neskorý hybridný odroda mrkvy s veľmi dobrou skladovateľnosťou, vhodná pre priemyselné spracovanie, sušenie a skladovanie. Kónický koreň je dlhý 25 - 30 cm. Odroda poskytuje vysokú úrodu vyrovnaných koreňov, s vysokým obsahom sušiny. Hoci sa jedná o neskoré skladovateľný mrkvu, poskytuje sladkú dužinu lahodnej chuti.Mrkva obyčajná: KOLOSEUM F1 (Daucus carota L./Mrkva obyčajná pravá)

Popis:
Neskorá hybridná odroda mrkvy s veľmi dobrou skladovateľnosťou, vhodná pre priemyselné spracovanie, sušenie a skladovanie. Kónický koreň je dlhý 25-30 cm. Odroda poskytuje vysokú úrodu vyrovnaných koreňov, s vysokým obsahom sušiny. Hoci sa jedná o neskoré skladovateľný mrkvu, poskytuje sladkú dužinu lahodnej chuti.

Mrkva vyžaduje ľahšiu až strednú, dostatočne hlbokú, dobre spracovanú pôdu. Na plytké alebo na jeseň nedostatočne prekyprenej pôdy reaguje mrkva nevzhľadnými, často rozvetvenými koreňmi. Veľmi kvalitné korene získame pestovaním na záhonoch alebo v hlboko prekyprených pôdach. Neznáša čerstvé organické hnojenie, pestuje sa prevažne v druhej trati.
Podľa použitia mrkvy a požadovanej doby zberu volíme odrody i termíny siatia.

hnojenie:
  • N 80 kg N / ha
  • P 150 kg P2O5 / ha
  • K 200 kg K 2O / ha


Parametre

Druh: Mrkev obecná

Odrůda: KOLOSEUM F1

Typ: Zelenina