Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Mrkva - Maxima F1 (Caltona F1) neskoré 1g - séria Maxi


Extra veľká, neskoré, skladovateľná mrkva zo serie MAXI. Koreň je dlhý 25-30 cm
Vaša cena 1,40
Vaša cena bez DPH 1,17
 
Dostupnosť skladom
viac ako 100 ks
odoslanie dnes

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Mrkva obyčajná / Daucus carota L.


Popis:

Mrkva vyžaduje ľahšiu až strednú, dostatočne hlbokú, dobre spracovanú pôdu. Na plytké alebo na jeseň nedostatočne prekyprenej pôdy reaguje mrkva nevzhľadnými, krátkymi, často rozvetvenými koreňmi. Veľmi kvalitné korene získame pestovaním na záhonoch alebo v hlboko prekyprených pôdach. Neznáša čerstvé organické hnojenie, pestuje sa prevažne v druhej trati. Podľa použitia mrkvy a požadovanej doby zberu volíme odrody i termíny siatia.

neskoré odrody

Určené pre siatie z raných výsevov čo najskôr na jar a zber v jesenných mesiacoch. Majú využitie najmä pre uskladnenie a pre priemyselné spracovanie.

HTS: 0,8 - 1,3 g
V 1 g: 800 - 1200 semien

Spôn: 20 - 30 x 3 - 5 cm
Výsev: marec - apríl

Úroda: september - október

odroda:

MAXIMA F1 (kód 2271) - kolekcia MAXI - extra veľká, neskoré, skladovateľná mrkva na priemyselné spracovanie. Kónický koreň je dlhý 25 - 30 cm. Odroda vyniká vysokou zberom a uniformitou, má vysoký obsah sušiny a zdravé, nezelenající vrcholy. Aj napriek svojej veľkosti poskytuje lahodnú a sladkú dužinu.Mrkva obyčajná: MAXIMA F1 (Daucus carota L./Mrkva obyčajná pravá)

Popis:
Kolekcia MAXI. Extra veľká, neskoré, skladovateľná mrkva vhodná na priamy konzum a spracovanie. Kónický koreň je dlhý 25-30 cm. Odroda vyniká vysokou zberom a uniformitou, má vysoký obsah sušiny a zdravé, nezelenající vrcholy. Aj napriek svojej veľkosti poskytuje lahodnú a sladkú dužinu.

Mrkva vyžaduje ľahšiu až strednú, dostatočne hlbokú, dobre spracovanú pôdu. Na plytké alebo na jeseň nedostatočne prekyprenej pôdy reaguje mrkva nevzhľadnými, často rozvetvenými koreňmi. Veľmi kvalitné korene získame pestovaním na záhonoch alebo v hlboko prekyprených pôdach. Neznáša čerstvé organické hnojenie, pestuje sa prevažne v druhej trati.
Podľa použitia mrkvy a požadovanej doby zberu volíme odrody i termíny siatia.

hnojenie:
  • N 80 kg N / ha
  • P 150 kg P2O5 / ha
  • K 200 kg K 2O / ha


Parametre

Druh: Mrkev obecná

Odrůda: MAXIMA F1

Typ: Zelenina