Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Mrkva - Rubina neskorý 3g


Neskoré mrkva veľmi vhodná k zimnému skladovanie z raných výsevov v marci až apríli. Koreň je valcovitý, v spodnej časti sa zužujúci.
Vaša cena 1,20
Vaša cena bez DPH 1,00
 
Dostupnosť skladom
viac ako 100 ks
odoslanie zajtra

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Mrkva obyčajná / Daucus carota L.


Popis:

Mrkva vyžaduje ľahšiu až strednú, dostatočne hlbokú, dobre spracovanú pôdu. Na plytké alebo na jeseň nedostatočne prekyprenej pôdy reaguje mrkva nevzhľadnými, krátkymi, často rozvetvenými koreňmi. Veľmi kvalitné korene získame pestovaním na záhonoch alebo v hlboko prekyprených pôdach. Neznáša čerstvé organické hnojenie, pestuje sa prevažne v druhej trati. Podľa použitia mrkvy a požadovanej doby zberu volíme odrody i termíny siatia.

neskoré odrody

Určené pre siatie z raných výsevov čo najskôr na jar a zber v jesenných mesiacoch. Majú využitie najmä pre uskladnenie a pre priemyselné spracovanie.

HTS: 0,8 - 1,3 g
V 1 g: 800 - 1200 semien

Spôn: 20 - 30 x 3 - 5 cm
Výsev: marec - apríl

Úroda: september - október

odroda:

Rubin (kód 2242) - neskorý mrkva veľmi vhodná k zimnému skladovanie z raných výsevov v marci až apríli. Koreň je valcovitý, v spodnej časti sa zužujúci, čiastočne tupo zakončený, 16 - 17 cm dlhý. Farba koreňa je intenzívne oranžovo-červená. Odroda je odolná voči vybiehaniu do kvetu, praskaniu a vetvenia koreňov. Zo 100 m2 možno zožať 500 - 600 kg koreňov. Má veľmi dobrú skladovateľnosť. Vegetačná doba je 160 - 180 dní.Mrkva obyčajná: Rubin (Daucus carota L./Mrkva obyčajná pravá)

Popis:
Neskoré výnosná mrkva veľmi vhodná k zimnému skladovanie z raných výsevov v marci až v apríli. Koreň je valcovitý, v spodnej časti sa zužujúci, čiastočne tupo zakončený, 16 - 17 cm dlhý. Farba koreňa na reze je intenzívne oranžovočervená. Odroda je odolná voči vybiehaniu do kvetu, praskanie vetvenia koreňov. Zo 100 m2 možno zožať 500 - 600 kg koreňov. Má veľmi dobrú skladovateľnosť. Vegetačná doba je 160 - 180 dní.

Mrkva vyžaduje ľahšiu až strednú, dostatočne hlbokú, dobre spracovanú pôdu. Na plytké alebo na jeseň nedostatočne prekyprenej pôdy reaguje mrkva nevzhľadnými, často rozvetvenými koreňmi. Veľmi kvalitné korene získame pestovaním na záhonoch alebo v hlboko prekyprených pôdach. Neznáša čerstvé organické hnojenie, pestuje sa prevažne v druhej trati.
Podľa použitia mrkvy a požadovanej doby zberu volíme odrody i termíny siatia.

hnojenie:
  • N 80 kg N / ha
  • P 150 kg P2O5 / ha
  • K 200 kg K 2O / ha


Parametre

Druh: Mrkev obecná

Odrůda: RUBÍNA

Typ: Zelenina