Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Nechtík lekársky 1g


Jednoročná bylina kvitnúce jasne oranžovými úbory, zbierame kvety, ktoré majú široké použitie.
Vaša cena 1,30
Vaša cena bez DPH 1,08
 
Dostupnosť skladom
viac ako 100 ks
odoslanie dnes

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Nechtík lekársky / Calendula officinalis L.


Popis:

Jednoročná bylina kvitnúce jasne oranžovými veľkými úbory. Kvety zbierame celé, sušíme pomaly v tieni pri teplote do 35 ° C. Z kvetov sa získava žlté potravinárske farbivo, ako liečivá droga slúži pri liečbe porúch žlčníka a pečene, kvety sú súčasťou liečivých bylinných zmesí pre vredovej choroby žalúdka. Zvonka sa používa nechtíková masť na hojenie rán, v kozmetike na zjemnenie pokožky a liečbu niektorých kožných chorôb. Čaju a extrakty z mladých listov majú čistiace a antiseptické účinky. dobre rastie

v pôde chudobnej na dusík a na slnečnom stanovišti.


V 1 g: 150 semien

Výsev: apríl - jún

Úroda: jún - septemberNechtík záhradný: nechtík lekársky (Calendula officinalis L./Nechtík lekársky)

Popis:
Jednoročná bylina kvitnúce jasne oranžovými veľkými úbory. Kvety zbierame celé, sušíme pomaly v tieni pri teplote do 35 ° C. Z kvetov sa získava žlté potravinárske farbivo, ako liečivá droga slúži pri liečbe porúch žlčníka a pečene, kvety sú súčasťou liečivých bylinných zmesí pre vredovej choroby žalúdka. Zvonka sa používa nechtíková masť na hojenie rán, v kozmetike na zjemnenie pokožky a liečbu niektorých kožných chorôb. Čaju a extrakty z mladých listov majú čistiace a antiseptické účinky. Dobre rastie v pôde chudobnej na dusík a na slnečnom stanovišti.

Dôležitá úloha v prevencii, plody obsahujú nechtíkový olej tzv. Reaktívnej rozpúšťadlo reaguje s kyslíkom vo vzduchu - neuvoľňujú sa žiadne škodlivé pary. Rozpúšťadlo budúcnosti? Dobre rastie v pôde chudobnej na dusík, neúrodnej pôde, na slnečnom stanovišti. (Spontánne sa vysemeňuje) Žlté farbivo, potravinárske, textílie - matne žltá farba. Čaj - extrakty z mladých listov - čistiaci účinok - potieranie plesní baktérií a vírusov. Antiseptikum, hojenie rán. Ekzém, zápaly kože, uší očí a ďasien.
Ozdoba pokrmov. Nechtíková masť.


Parametre

Druh: Měsíček zahradní

Odrůda: Měsíček lékařský

Typ: Aromatické rostliny