Košík je prázdny
Kategória tovaru

Semo Paprika koreninová sladká - Žitava 0,6g


Koreninová paprika, ktorá vychádza z krajové Žitavské papriky.
Predaj ukončený

Podrobný popis

Koreninová paprika, ktorá vychádza z tradičnej krajové Žitavské papriky. Má strednú vzrast a vyrovnane dozrieva do tmavo červenej farby. Odrodu Hodonínská prekonáva ŽITAVA svojim vyšším výnosom. Poskytuje vysoko kvalitné plody na výrobu mletej sušené papriky.

Paprika koreninová: ŽITAVA (Capsicum annuum L./Paprika ročná)

Popis:
Koreninová paprika, ktorá vychádza z krajové Žitavské papriky. Má strednú vzrast a vyrovnane dozrieva do tmavo červenej farby. Odrodu Hodonínská prekonáva ŽITAVA svojím výnosom. Poskytuje vysoko kvalitné plody na výrobu mletej sušené papriky. Vhodná pre sušenie celých strukov.

Paprika je pestovateľsky vysoko náročná plodina vhodná do poľných podmienok najteplejších oblastí južného Slovenska a južnej Moravy. V ostatných oblastiach žiada pestovanie v krytých alebo chránených priestoroch. Najvhodnejšie sú záhrevné, humózne a dostatočne vododržné pôdy. Pre poľné pestovanie vysievame v krytých priestoroch v prvej polovici marca. Pre dobré vzchádzanie je treba zaistiť minimálnej teploty 20 - 22 ° C aj v nočných hodinách. Na stanovište vysádzame po 15.5.

hnojenie:

  • N 120 kg N / ha
  • P 100 kg P2O5 / ha
  • K 140 kg K 2O / ha
  • maštaľný hnoj 60 - 80 t / ha


Parametre

Druh: Paprika kořeninová

Odrůda: ŽITAVA

Typ: Zelenina