Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Paprika zeleninová pálivá - Bhut Jolokia Yellow 15s /SHU 1 050 000/


BHUT JOLOKIA YELLOW - táto extrémne pálivá paprika (900 000 - 1 100 000 SHU) je krížencom papriky čínskej (Capsicum chinense) a papriky krovitej (Capsicum frutescens).
Vaša cena 3,00
Vaša cena bez DPH 2,50
 
Dostupnosť skladom
viac ako 100 ks
odoslanie zajtra

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

BHUT JOLOKIA YELLOW - táto extrémne pálivá paprika (900 000 - 1 100 000 SHU) je krížencom papriky čínskej (Capsicum chinense) a papriky krovitej (Capsicum frutescens). Svoj pôvod má v Bangladéši a na severovýchode Indie.

Chuť zrelých plodov možno charakterizovať ako spočiatku suchú, s výrazným ovocným nádychom as rýchlym nástupom veľmi ostrej pálivosti. Papriky sa využívajú na varenie indických pokrmov, na nakladanie či sušenie a prípravu extrémne štipľavých omáčok. Ich výnimočná chuť dobre vynikne aj v dezertoch.

Naše vlastné farebné selekcie Bhut Jolokia sú mierne skoršie a menej vzrastné ako obdobné odrody tohto typu. Napriek tomu ich v našich klimatických podmienkach odporúčame najmä na pestovanie v skleníkoch a fóliových krytoch, kde dozrievajú naozaj spoľahlivo. Rastú tu bujne a vyžadujú dostatočne vysokú oporu. Pri pestovaní vo voľnej pôde sú rastliny výrazne nižšie a na prvé plne vyzreté plody si musíme počkať až do konca augusta a treba tiež počítať s nižším celkovým výnosom.