Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Paprika zeleninová sladká F1 - Alcea F1 (typ Lamy) rýchl 15s - séria Maxi


Alcea F1 - kolekcia MAXI - hybrid typu Lamy vhodný pre pestovanie v skleníkoch a fóliovníkoch aj pre pole.
Vaša cena 3,00
Vaša cena bez DPH 2,50
 
Dostupnosť skladom
viac ako 100 ks
odoslanie dnes

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Capsicum annuum L. / Paprika ročná

Popis:

Paprika je pestovateľsky vysoko náročná plodina vhodná do poľných podmienok najteplejších oblastí južného Slovenska a južnej Moravy. V ostatných oblastiach žiada pestovanie v krytých alebo chránených priestoroch. Najvhodnejšie sú záhrevné, humózne a dostatočne vododržné pôdy. Pre poľné pestovanie vysievame v krytých priestoroch v prvej polovici marca. Pre dobré vzchádzanie je treba zaistiť minimálnej teploty 20 - 22 ° C aj v nočných hodinách. Na stanovište vysádzame po 15. máji.


HTS: 4 - 7 g
V 1 g: 130 - 250 semien
Výsev: 20.2. - 15.3.
Výsadba: máj


odroda:

Alcea F1 - kolekcia MAXI - hybrid typu Lamy vhodný pre pestovanie v skleníkoch a fóliovníkoch aj pre pole. Poloskorá mohutná a pevná rastlina má veľké, tmavo zelené listy. Plody sú predĺžené, hranolovitého tvaru, tmavo zelené v technickej zrelosti a žlté v botanickej zrelosti. Priemerná veľkosť plodu je 12 x 19 cm. Odroda je rezistentná voči TMV.



Paprika zeleninová - sladká: SAMURAI F1 (Alcea F1) (Capsicum annuum L./Paprika ročná)

Popis:
Kolekcia MAXI - hybrid typu Lamy vhodný pre pestovanie v skleníkoch a fóliovníkoch aj pre pole. Poloskorá, mohutná a pevná rastlina má veľké, tmavo zelené listy. Plody sú predĺžené, hranolovitého tvaru a sú tmavo zelenej farby v technickej zrelosti a červené v botanickej zrelosti. V priemere sú 12 x 19 cm veľké s veľmi dobrým zdravotným stavom. Odroda je rezistetní voči TMV. Odroda SAMURAI F1 bude postupne dopredaní a nahradená podobnou odrodou ALCE F1. V súčasnej dobe je v záhradníckom balení ešte balená odroda SAMURAI F1, hobby sáčky už budú obsahovať novú odrodu ALCE F1. Ďakujeme za pochopenie.

Paprika je pestovateľsky vysoko náročná plodina vhodná do poľných podmienok najteplejších oblastí južného Slovenska a južnej Moravy. V ostatných oblastiach žiada pestovanie v krytých alebo chránených priestoroch. Najvhodnejšie sú záhrevné, humózne a dostatočne vododržné pôdy. Pre poľné pestovanie vysievame v krytých priestoroch v prvej polovici marca. Pre dobré vzchádzanie je treba zaistiť minimálnej teploty 20 - 22 ° C aj v nočných hodinách. Na stanovište vysádzame po 15.5.

hnojenie:
  • N 120 kg N / ha
  • P 100 kg P2O5 / ha
  • K 140 kg K 2O / ha
  • maštaľný hnoj 60 - 80 t / ha


Parametre

Druh: Paprika zeleninová - sladká

Odrůda: SAMURAI F1 (ALCEO F1)

Typ: Zelenina