Košík je prázdny
Kategória tovaru

Semo Paprika zeleninová sladká F1 - Smile F1, na rýchlenie 15s


SMILE F1 – skorý až poloskorý hybrid stredného až vyššieho vzrastu určený na pestovanie v skleníkoch a fóliovníkoch. Plody sú veľké hrubostenné kvádre.
Predaj ukončený

Podrobný popis

Capsicum annuum L. / Paprika ročná

Popis:

Paprika je pestovateľsky vysoko náročná plodina vhodná do poľných podmienok najteplejších oblastí južného Slovenska a južnej Moravy. V ostatných oblastiach žiada pestovanie v krytých alebo chránených priestoroch. Najvhodnejšie sú záhrevné, humózne a dostatočne vododržné pôdy. Na poľné pestovanie vysievame v krytých priestoroch v prvej polovici marca. Pre dobré vzchádzanie je potrebné zaistiť minimálne teploty 20 – 22 °C aj v nočných hodinách. Na stanovište vysádzame po 15. máji.


HTS : 4-7 g
V 1 g : 130 - 250 semien
Výsev : 20.2. – 15.3.
Výsadba : máj


Odroda:

SMILE F1 – skorý až poloskorý hybrid papriky stredného až vyššieho vzrastu určený na pestovanie v skleníkoch a fóliovníkoch. Plody sú veľké hrubostenné kvádre, v technickej zrelosti smotanovo bielej, v botanickej žltej. Sú vhodné na priamy konzum aj konzervovanie, predovšetkým v technickej zrelosti. Do botanickej zrelosti vyzrievajú dlhšie, cez citrónovo žltú do svetlo žltej až oranžovo žltej farby. Plody sú veľmi šťavnaté, majú vysoký obsah vitamínu C. Odroda pri starostlivej agrotechnike a výžive vyniká vysokým výnosom. V teplejších oblastiach južnej Moravy a južného Slovenska je možné ju pestovať aj na poli.Paprika zeleninová - sladká: GELBY F1 (Capsicum annuum L./Paprika ročná)

Popis:
Skorý až poloskorý hybrid stredného až vyššieho vzrastu určený na pestovanie v skleníkoch a folníkoch. Plody sú veľké hrubostenné kvádre. V technickej zrelosti smotanovo bielej, v botanickej žltej. Sú veľmi vhodné na priamy konzum i konzervovanie predovšetkým v technickej zrelosti. Do botanickej zrelosti dozrievajú dlhšie, cez citrónovo žltú do svetlo žltej až oranžovej farby. Plody sú veľmi šťavnaté, majú vysoký obsah vitamínu C. Odroda GELBY pri starostlivej agrotechnike a výžive vyniká vysokým výnosom. V teplejších oblastiach Južnej Moravy a Južného Slovenska je možné ju pestovať aj na poli.

Paprika je pestovateľsky vysoko náročná plodina vhodná do poľných podmienok najteplejších oblastí južného Slovenska a južnej Moravy. V ostatných oblastiach žiada pestovanie v krytých alebo chránených priestoroch. Najvhodnejšie sú záhrevné, humózne a dostatočne vododržné pôdy. Na poľné pestovanie vysievame v krytých priestoroch v prvej polovici marca. Pre dobré vzchádzanie je potrebné zaistiť minimálne teploty 20 - 22 ° C aj v nočných hodinách. Na stanovište vysádzame po 15.5.

Hnojenie:
  • N 120 kg N/ha
  • P 100 kg P2O5/ha
  • K 140 kg K 2O/ha
  • maštaľný hnoj 60 - 80 t/ha


Parametre

Druh: Paprika zeleninová - sladká

Odrůda: GELBY F1

Typ: Zelenina