Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Paprika zeleninová sladká - Lydia kapie na pole ik rýchlenie 0,6g


LYDIA - skorá, veľmi úrodná pravá kapie vyššieho až vysokého vzrastu, podobného typu ako v Balkánskych krajinách veľmi rozšírené odrody KURTOVSKAJA kapiou a ZLATEN medajla.
Vaša cena 1,40
Vaša cena bez DPH 1,17
 
Dostupnosť skladom
viac ako 100 ks
odoslanie zajtra

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Capsicum annuum L. (partim) / Paprika ročná


Popis:
Paprika je pestovateľsky vysoko náročná plodina vhodná do poľných podmienok najteplejších oblastí južného Slovenska a južnej Moravy. V ostatných oblastiach žiada pestovanie v krytých alebo chránených priestoroch. Najvhodnejšie sú záhrevné, humózne a dostatočne vododržné pôdy. Pre poľné pestovanie vysievame v krytých priestoroch v prvej polovici marca. Pre dobré vzchádzanie je treba zaistiť minimálnej teploty 20 - 22 ° C aj v nočných hodinách. Na stanovište vysádzame po 15. máji.


V 1 g: 130 - 250 semien
Výsev: január - marec

Úroda: júl - október


odroda:

LYDIA (kód 2511) - skorá, veľmi úrodná pravá kapie vyššieho až vysokého vzrastu, podobného typu ako v Balkánskych krajinách veľmi rozšírené odrody KURTOVSKAJA kapiou a ZLATEN medajla. V technickej zrelosti sú svetlo zelené, v botanickej zrelosti červenej. Plody sú nepálivej, ich pevné steny pri sterilizácii nemäknú.Paprika zeleninová - sladká: LYDIA (Capsicum annuum L./Paprika ročná)

Popis:
Skorá, veľmi úrodná pravá kápia vyššieho až vysokého vzrastu, podobného typu ako v Balkánskych krajinách veľmi rozšírené odrody KURTOVSKAJA kapiou a ZLATEN medajla. V technickej zrelosti sú svetlo zelené, v botanickej zrelosti červenej. Plody sú nepálivej, ich pevné steny pri sterilizácii nemäknú.

Paprika je pestovateľsky vysoko náročná plodina vhodná do poľných podmienok najteplejších oblastí južného Slovenska a južnej Moravy. V ostatných oblastiach žiada pestovanie v krytých alebo chránených priestoroch. Najvhodnejšie sú záhrevné, humózne a dostatočne vododržné pôdy. Pre poľné pestovanie vysievame v krytých priestoroch v prvej polovici marca. Pre dobré vzchádzanie je treba zaistiť minimálnej teploty 20 - 22 ° C aj v nočných hodinách. Na stanovište vysádzame po 15.5.

hnojenie:
  • N 120 kg N / ha
  • P 100 kg P2O5 / ha
  • K 140 kg K 2O / ha
  • maštaľný hnoj 60 - 80 t / ha


Parametre

Druh: Paprika zeleninová - sladká

Odrůda: LYDIA

Typ: Zelenina