Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Paprika zeleninová sladká - Rafaelus F1 (SM-RAF) 15s


RAFAELUS F1 - nová hybridná kapia, ktorá v našom sortimente nahrádza papriku RAFAELA. Opäť sa jedná o veľmi ranú kapiu so širším ihlancovitým plodom, v technickej zrelosti majú plody farbu zelenú, v botanickej tmavo červenú. Plody majú 2-3 komory, šírka steny je 6 mm. Rovnako ako jeho predchodkyňa je aj RAFAELUS primárne určený na zber plodov v botanickej, červenej zrelosti. Pevné plody dobre znášajú transport aj krátkodobé skladovanie. Sú vhodné na priamy konzum aj na odjadrovanie papriky a následnú steriláciu. RAFAELUS sa vyznačuje vysokým výnosom a odolnosťou voči pôdnym hubovým chorobám a bakterióze. Odporúčame ho na pestovanie vo voľnej pôde a vo fóliovníkoch. Na pestovanie v skleníku nie je vhodný.
Vaša cena 3,00
Vaša cena bez DPH 2,50
 
Dostupnosť skladom
viac ako 100 ks
odoslanie zajtra

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Capsicum annuum L. / Paprika ročná

Popis:

Paprika je pestovateľsky vysoko náročná plodina vhodná do poľných podmienok najteplejších oblastí južného Slovenska a južnej Moravy. V ostatných oblastiach žiada pestovanie v krytých alebo chránených priestoroch. Najvhodnejšie sú záhrevné, humózne a dostatočne vododržné pôdy. Na poľné pestovanie vysievame v krytých priestoroch v prvej polovici marca. Pre dobré vzchádzanie je potrebné zaistiť minimálne teploty 20 - 22 ° C aj v nočných hodinách. Na stanovište vysádzame po 15. máji.


Odroda: RAFAELUS F1


Nová hybridná kapia, ktorá v našom sortimente nahrádza papriku RAFAELA. Opäť sa jedná o veľmi ranú kapiu so širším ihlancovitým plodom, v technickej zrelosti majú plody farbu zelenú, v botanickej tmavo červenú. Plody majú 2-3 komory, šírka steny je 6 mm. Rovnako ako jeho predchodkyňa je aj RAFAELUS primárne určený na zber plodov v botanickej, červenej zrelosti. Pevné plody dobre znášajú transport aj krátkodobé skladovanie. Sú vhodné na priamy konzum aj na odjadrovanie papriky a následnú steriláciu. RAFAELUS sa vyznačuje vysokým výnosom a odolnosťou voči pôdnym hubovým chorobám a bakterióze. Odporúčame ho na pestovanie vo voľnej pôde a vo fóliovníkoch. Na pestovanie v skleníku nie je vhodný.