Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Paštrnák - Bielas 3g


Bielas - veľmi výnosná neskorá odroda paštrnáku. Vyznačuje sa produkciou vyrovnaných dlhých koreňov s veľmi dobrou skladovateľnosťou. Koreň je vhodný pre trh, konzerváciu, sušenie i mrazenie.
Vaša cena 1,30
Vaša cena bez DPH 1,08
 
Dostupnosť skladom
viac ako 100 ks
odoslanie zajtra

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Pastinaca sativa L. / Paštrnák

Popis:

Paštrnák je zatiaľ menej používanou zeleninou, pestuje sa pre korene, ktoré sa vzhľadovo podobajú petržlene, chuťou pripomínajú mrkvu. V porovnaní s mrkvou však obsahujú viac vitamínu C - 18 mg na 1000 g - a menej provitamínu A, z ďalších vitamínov potom obsahujú vitamín E a B 12. Paštrnák je plodinou druhej trate, pestovateľsky náročný. Vyhovuje mu vlhkejšie prostredie, darí sa mu aj vo vyšších polohách, znáša aj mierne zatienenie. Vyžaduje hlboké hlinitopiesčité pôdy s dostatkom humusu, čerstvé hnojenie pôsobí nepriaznivo na skladovateľnosť. Sejeme skoro na jar do riadkov 30 cm vzdialených, v riadku jednotíme na 4 - 7 cm. Zberáme na jeseň, dobre prezimujú na záhone.


HTS: 4 - 5 g
V 1 g: 200 - 250 semien
Výsev: marec - apríl

Úroda: september - október

odroda:

Bielas - veľmi výnosná neskorá odroda paštrnáku. Vyznačuje sa produkciou vyrovnaných dlhých koreňov s veľmi dobrou skladovateľnosťou. Koreň je vhodný pre trh, konzerváciu, sušenie i mrazenie. Pri správnej technológii sušenia a mrazenia si zachováva krémovo bielu farbu. Vegetačná doba je 210 - 220 dní.Paštrnák: Bielas (Pastinaca sativa L./Paštrnák SIATECH)

Popis:
Veľmi výnosná neskorá odroda paštrnáku. Vyznačuje sa produkciou vyrovnaných, dlhých, bielych koreňov s veľmi dobrou skladovateľnosťou. Koreň je vhodný pre trh, konzerváciu, sušenie i mrazenie. Pri správnej technológii sušenia a mrazenia si zachováva krémovo bielu farbu. Vegetačná doba je 210-220 dní.

Paštrnák je zatiaľ menej používanou zeleninou, pestuje sa pre korene, ktoré sa vzhľadovo veľmi podobajú petržlene, chuťou pripomínajú mrkvu. V porovnaní s mrkvou však obsahujú viac vitamínu C - 180 mg na 1000g - a menej provitamínu A, z ďalších vitamínov potom obsahujú vitamín E a B12. Paštrnák je plodinou druhej trate, pestovateľsky nenáročný. Vyhovuje mu vlhkejšie prostredie, darí sa mu aj vo vyšších polohách, znáša aj mierne zatienenie. Vyžaduje hlboké hlinitopiesčité pôdy s dostatkom humusu, čerstvé hnojenie pôsobí nepriaznivo na skladovateľnosť. Sejeme skoro na jar do riadkov 30 cm vzdialených, v riadku jednotíme na 4 - 7 cm. Zberáme na jeseň, dobre prezimujú na záhone.

hnojenie:
  • N 90 kg N / ha
  • P 350 kg P2O5 / ha
  • K 120 kg K 2O / ha


Parametre

Druh: Pastiňák

Odrůda: BIELAS

Typ: Zelenina