Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Pažítka - erecta, vzpriamená 2g


Erecta - skorá, vysoko výnosná odroda veľmi vhodná pre pestovanie vo kvetináčoch. Listy sú silnejšie, pevné, tmavozelené, príjemné aromatické chuti.
Vaša cena 1,40
Vaša cena bez DPH 1,17
 
Dostupnosť skladom
viac ako 100 ks
odoslanie dnes

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Allium schoenoprasum L / Pažítka

Popis:

Pažítka je plodinou druhej trate a môže vytrvať na stanovišti niekoľko rokov. Vyžaduje záhrevné polohy a kypré hlinitopiesčité pôdy bohaté na humus. Osivo vysievame od marca do augusta plytko do hniezd. Môžeme tiež predpestovať sadbu z výsevu február - apríl, s výsadbou od apríla do mája po 20 rastlinách do hniezda. Pestovateľské spôn je 20 x 20, tj. 250 hniezd na 10 m2, alebo riadky 30 cm. Na rýchlenie používame trsy vyryté na jeseň, ktoré sa po kratšom premrznutiu prenášajú do skleníka.


HTS: 0,8 - 1,3 g
V 1 g: 800 - 850 semien
Výsev: február - august

Úroda: marec - november

odroda:

Erecta - skorá, vysoko výnosná odroda veľmi vhodná pre pestovanie vo kvetináčoch. Listy sú silnejšie, pevné, tmavozelené, príjemné aromatické chuti.Pažítka: erecta (Allium schoenoprasum L./Pažítka pravá)

Popis:
Skorá, vysoko výnosná odroda veľmi vhodná pre pestovanie vo kvetináčoch. Listy sú silnejšie, pevné, tmavozelené s príjemnou, mierne aromatickou chuťou.

Pažítka je plodinou druhej trate a môže vytrvať na stanovišti niekoľko rokov. Vyžaduje záhrevné polohy a kypré hlinitopiesčité pôdy bohaté na humus. Osivo vysievame od marca do augusta plytko do hniezd. Môžeme tiež predpestovať sadbu z výsevu február - apríl, s výsadbou od apríla do mája po 20 rastlinách do hniezda. Pestovateľské spôn je 20 x 20, tj. 250 hniezd na 10 m 2, alebo riadky 30 cm. Na rýchlenie používame trsy vyryté na jeseň, ktoré sa po kratšom premrznutiu prenášajú do skleníka.

hnojenie:
  • N 100 kg N / ha
  • P 100 kg P2O5 / ha
  • K 200 kg K 2O / ha


Parametre

Druh: Pažitka

Odrůda: ERECTA

Typ: Zelenina