Košík je prázdny
Kategória tovaru

Semo Perila 1g - séria Ázie


Jednoročná rastlina, ktorej sa dobre darí na otvorených slnečných miestach.
Vaša cena 1,70
Vaša cena bez DPH 1,42
 
Dostupnosť Skladom > 5 ks
Odosielame dnes

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Perilla frutescens / Perila


Popis:
Jednoročná rastlina, ktorej sa dobre darí na otvorených slnečných miestach. Je obľúbenou rastlinou malých záhrad - hodí sa pre pestovanie v spoločnosti paradajok. Perila totiž odpudzuje nevítaný hmyz a naopak priťahuje motýle. Rastliny z jarných výsevov môžete žať po celý rok až do jesene. Perila sa vďaka svojej príjemne štipľavej chuti výborne hodí predovšetkým k mäsám a rybám. Výťažky z Perila majú preukázateľné antibakteriálne, antiseptické a predovšetkým výrazné antioxidačné účinky. Vedecké pokusy odhalili aj to, že perila má schopnosť znižovať produkciu histamínu; látky zodpovedné za neprimeranú alergickú reakciu organizmu na vonkajšie podnety. Sami alergici tvrdí, že pri užívaní Peril pociťujú naozaj veľkú úľavu. Osivo Perila červenej odporúčame cez noc namočiť do vlažnej vody. Výsev na povrch substrátu, len plytko zasypať a udržiavať vysokú vlhkosť.


HTS: 2 - 3 g

Odroda: Perila
Zmes zelenolisté a červenolisté odrody.Ázijská zelenina: Peril, perila krovitá (Perilla frutescens / Perila)

Popis:
Jednoročná rastlina, ktorej sa dobre darí na otvorených slnečných miestach. Je obľúbenou rastlinou malých záhrad - hodí sa pre pestovanie v spoločnosti paradajok. Perila totiž odpudzuje nevítaný hmyz a naopak priťahuje motýle. Rastliny z jarných výsevov môžete žať po celý rok až do jesene. Perila sa vďaka svojej príjemne štipľavej chuti výborne hodí predovšetkým k mäsám a rybám.
Výťažky z Perila majú preukázateľné antibakteriálne, antiseptické a predovšetkým výrazné antioxidačné účinky. Vedecké pokusy odhalili aj to, že perila má schopnosť znižovať produkciu histamínu; látky zodpovedné za neprimeranú alergickú reakciu organizmu na vonkajšie podnety. Sami alergici tvrdí, že pri užívaní Peril pociťujú naozaj veľkú úľavu.
Osivo Perila červenej odporúčame cez noc namočiť do vlažnej vody. Výsev na povrch substrátu, len plytko zasypať a udržiavať vysokú vlhkosť.

spôn: 60 x 40 cm
HTS 75 - 80 g
AČOKČA - kolekcia KURIOZITY - "uhorka-paprika" Rastlinu možno pestovať všade tam, kde sa darí melónom, uhorkám a tykvím. Ide o lianu, ktorá potrebuje pre svoj rast dostatočne vysokú oporu a veľa miesta, bohato sa vetví. Dorastá až 8 metrov výšky. Odporúčame zaštipovať pri 2 m výšky pre podporenie väčšieho výnosu. Plody obsahujú pre ľudské zdravie dôležité horčiny a ďalej beta karotén, vitamíny C, B1 a B2. Konzumácia malých čerstvých plodov napomáha metabolizmu cukrov a zlepšuje psychickú pohodu. Mladé plody sa dajú jesť aj so semenami, zatiaľ čo zo starších plodov je už musíte odstrániť. Ačokču je možné plniť mletým mäsom, syrom, dusiť, zapekať, pridávať do šalátov a polievok. Ideálne je sterilizovaná vo sladkokyslom náleve.


Parametre

Druh: Asijská zelenina

Odrůda: PERILA

Typ: Zelenina