Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Petržlen vňaťový - Gigante d'Italia hladká 4g


Odroda vňaťovej petržlenu (listový typ) s ohromnými listy tmavo zelenej farby na silných stopkách. Má vynikajúcu arómu.
Vaša cena 1,20
Vaša cena bez DPH 1,00
 
Dostupnosť skladom
viac ako 100 ks
odoslanie zajtra

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Petroselinum crispum (Miller) Nyman ex AW Hill convar. Vulgare (Nois) Danert / Petržlen vňaťový

Popis:

Petržlen vyžaduje dostatočne hlbokú, vlhkú, ľahší, dobre spracovanú pôdu. Veľmi kvalitných koreňov dosiahne pri pestovaní na záhonoch. Neznáša čerstvé organické hnojenie. Vysievame čo najskôr na jar, aby mala dostatok zimnej vlahy. Osivo petržlenu je citlivé na plynulé zásobenie vlahou najmä počas vzchádzanie a pri zaschnutí alebo pri vytvorení pôdneho škralupu často veľmi zle vzchádza. Vysievame 1,5 - 5 kg na hektár (1,5 až 5 g na 10 m2).

prirýchlovanie:

V neskorom jesene sa rastu zo augustového výsevu so zemným balom presadia do kvetináčov a umiestni v studenom parenisku. V decembri sa prenesú do teplej miestnosti a podľa potreby zalievajú. Počas 6 - 8 týždňov obrazí. Pre rýchlenie možno vysievať v auguste aj priamo do kvetináčov.


HTS: 1,1 - 1,4 g
V 1 g: 700 - 750 semien
Výsev: marec - apríl

Úroda: jún - október

odroda:

GIGANTE d'Italia (GIANT OF ITALY) - odroda vňaťovej petržlenu (listový typ) s ohromnými listy tmavo zelenej farby na silných stopkách. Má vynikajúcu arómu. Vegetačná doba 75 dní. GIANT je tolerantná k múčnatke.Petržlen vňaťový: GIGANTE d'Italia - hladká (P.crispum (Mill.) Nym.Ex AWHill convar vulgare (Nois) Danert / Petržlen vňaťový)

Popis:
Odroda vňaťovej petržlenu s ohromnými listy tmavo zelenej farby na silných stopkách. Má vynikajúcu arómu. Vegetačná doba 75 dní. GIANT je tolerantná k múčnatke.

Petržlen vyžaduje dostatočne hlbokú, vlhkú, ľahší, dobre spracovanú pôdu. Veľmi kvalitných koreňov dosiahne pri pestovaní na záhonoch. Neznáša čerstvé organické hnojenie. Vysievame čo najskôr na jar, aby mala dostatok zimnej vlahy. Osivo petržlenu je citlivé na plynulé zásobenie vlahou najmä počas vzchádzanie a pri zaschnutí alebo pri vytvorení pôdneho škralupu často veľmi zle vzchádza. Vysievame 1,5 - 5 kg na hektár, 1,5 - 5 g na m 2.
Prirýchlovanie: v neskorom jesene sa rastu zo augustového výsevu so zemným balom presadia do kvetináčov a umiestni v studenom parenisku. V prosinici sa prenesú do teplej miestnosti a podľa potreby zalievajú. Počas 6 - 8 týždňov obrazí. Pre rýchlenie lez vysievať v auguste aj priamo do kvetináčov.

hnojenie:
  • N 90 kg N / ha
  • P 70 kg P2O5 / ha
  • K 120 kg K 2O / ha


Parametre

Druh: Petržel naťová

Odrůda: GIGANTE D´ITALIA - hladká

Typ: Zelenina