Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Petržlen vňaťový - kudrnka kučeravá 4g - VÝPREDAJ


Výpredaj
Petržlen vyžaduje dostatočne hlbokú, vlhkú, ľahší, dobre spracovanú pôdu.
Vaša cena 0,47
Vaša cena bez DPH 0,39
 
Dostupnosť skladom

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Petroselinum crispum (Miller) Nyman ex AW Hill convar. Vulgare (Nois) Danert / Petržlen vňaťový

Popis:

Petržlen vyžaduje dostatočne hlbokú, vlhkú, ľahší, dobre spracovanú pôdu. Veľmi kvalitných koreňov dosiahne pri pestovaní na záhonoch. Neznáša čerstvé organické hnojenie. Vysievame čo najskôr na jar, aby mala dostatok zimnej vlahy. Osivo petržlenu je citlivé na plynulé zásobenie vlahou najmä počas vzchádzanie a pri zaschnutí alebo pri vytvorení pôdneho škralupu často veľmi zle vzchádza. Vysievame 1,5 - 5 kg na hektár (1,5 až 5 g na 10 m 2).

prirýchlovanie:

V neskorom jesene sa rastu zo augustového výsevu so zemným balom presadia do kvetináčov a umiestni v studenom parenisku. V decembri sa prenesú do teplej miestnosti a podľa potreby zalievajú. Počas 6 - 8 týždňov obrazí. Pre rýchlenie možno vysievať v auguste aj priamo do kvetináčov.


HTS: 1,1 - 1,4 g
V 1 g: 700 - 750 semien
Výsev: marec - apríl

Úroda: jún - október

odroda:

Kudrnka - odroda vňaťovej kučeravej petržlenu typu Friso vert foncé s tmavo zelenými, veľmi silne zkadeřenými listy na stredne dlhých hrubých stopkách. Vňať je polovzpriamená, pri daždi nepoléhá, netrpia múčnatkou. Odroda je vhodná na jarné i letnému výsevu, rýchlenie, balíčkovanie aj pre opakovanú úrodu. Veľmi zaujímavá odroda pre priamu spotrebu i sušenie. Vňať má rýchly vývoj a zber je možné niekoľkokrát opakovať.