Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Petunia veľkokvetý - Pozdrav z Jaroměře 50p


Letnička, biele kvety s ružovými a fialovými škvrnami, třepenitý okraj kvetu, 50% rastlín je plnokvetých.
Vaša cena 3,00
Vaša cena bez DPH 2,50
 
Dostupnosť skladom
viac ako 100 ks
odoslanie dnes

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Petunia x hybrida Hort. / Petúnka

Popis:
Obľúbená letnička vhodná do okenných debničiek ik záhonovým výsadbu. Vyžaduje slnečnú, teplú polohu a výživnú humóznu pôdu. Neznáša veterné stanovište. Semeno sejeme na povrch jemne spracovaného propařeného substrátu a jenom veľmi slabo zasypeme. Po troch týždňoch prepichujeme a následne rozsadíme do hrnčekov. V priebehu vegetácie odstraňujeme uvädnuté kvetmi a pravidelne prihnojujeme.
Peletovanie OSIVO petúnií je BALENÉ V umelohmotných ampulkách, ktorý zabráni poškodeniu PELET. Pelety sú náročnejšie na vysokú vlhkosť substrátu pri klíčení. Peletky musí byť niekoľkokrát zaliata aby nasala vodu a praskla alebo sa peletovacie hmota odplavila a semienko mohlo vyklíčiť. Udržujte preto pri klíčení peliet 100% vlhkosť prostredia, optimálne prekrytím výsevné misky tabuľkou skla alebo fóliou.

Výsev: január marec

Petunia: POZDRAV Z Jaroměř (Petunia x hybrida hort./Petúnka)

Popis:
Biele kvety s ružovými a fialovými škvrnami, třepenitý okraj kvetu, 50% rastlín je plnokvetých.

Obľúbená letnička vhodná do okenných debničiek ik záhonovým výsadbu. Vyžaduje slnečnú, teplú polohu a výživnú humóznu pôdu. Neznáša veterné stanovište. Semeno sejeme na povrch jemne spracovaného propařeného substrátu a jenom veľmi slabo zasypeme. Po troch týždňoch prepichujeme a následne rozsadíme do hrnčekov. V priebehu vegetácie odstraňujeme uvädnuté kvetmi a pravidelne prihnojujeme.
Peletovanie OSIVO petúnií je BALENÉ V umelohmotných ampulkách, ktorý zabráni poškodeniu PELET.Pelety sú náročnejšie na vysokú vlhkosť substrátu pri klíčení. Peletky musí byť niekoľkokrát zaliata aby nasala vodu a praskla alebo sa peletovacie hmota odplavila a semienko mohlo vyklíčiť. Udržujte preto pri klíčení peliet 100% vlhkosť prostredia, optimálne prekrytím výsevné misky tabuľkou skla alebo fóliou.
Petúnie NÍZKA Petunia nana

ZMES (kód 9456) - zmes ružových, modrých a fialových odtieňov, kompaktný, výška 40 cm.

Petúnie Petunia pendula
ZMES (kód 9455) - výberová zmes prepadajúce balkónových petúnií, výška 50 cm.

Petúnie Petunia superbissima
SUPERBISSIMA ZMES (kód 9457) - zmes dvojfarebných na okraji zvlnených kvetov s veľkosťou až 15 cm, výška 40 cm.

Petúnie mnohokvetý Petunia x hybrida___________
DUO DOUBLE F1 (kód 9442) PELETY - zmes plnokvetých odrôd.
MIRAGE MORN F1 (kód 9441) PELETY - zmes hybridných mnohokvetých odrôd s veľkými kvetmi, typickým znakom skupiny "MORN" efektné svetlý pažerák kvetu.
Debonaire DUSTY ROSE F1 (kód 9439) - úplne nová farebná kombinácia u petúnií. Starorůřová farba kvetov prechádza do žlutězbarveného stredu.

zmes s orchidea hviezdou F1 (kód 9458) PELETY - zmes hybridných mnohokvetých odrôd, bohato kvitnúce, svetlo modrofialové, ružovej a svetlo fialové kvety s výraznou hviezde s kresbou z nervstvo.

Petúnie veľkokvetý Petunia x hybrida_________
Sophistic LIME Bicolour F1 (kód 9440) - netradičné staroružové kvety s pozdĺžnym žltým panašováním o rôznej intenzite. Kombinácia i kresba u petúnií je absolútne nová a výnimočná. Kompaktný rastliny s dlhou dobou kvitnutia.
DREAMS F1 PICOTEE (kód 9443) PELETY - odrody s bielym lemom kvetov, zmes veľkokvetých odrôd vo farbách tmavo ružová, purpurová a fialová.
STAR F1 (kód 9444) PELETY - zmes veľkokvetých odrôd s výraznou bielou hviezdou v kvete.
láska f1 (kód 9459) PELETY - hybridná mnohokveté odroda bohato kvitnúce jasne červenými kvetmi.
ZÁŘE F1 (kód 9452) PELETY - nová hybridná odroda, kompaktný rast, veľký kvet, úplne nová jasne žltá farba.
POZDRAV Z Jaroměř (kód 9453) PELETY - biele kvety s ružovými a fialovými škvrnami, třepenitý okraj kvetu, 50% rastlín je plnokvetých.

Petúnie TYP "Surfinia" Petunia x hybrida
VELVET SALMON SHADES F1 (kód 9447) PELETY - previsnutý rast, farba kvetov lososová.
WONDER WAWE BLUE F1 (kód 9448) PELETY - previsnutý rast, farba kvetov modrá, svetová novinka!
PURPLE VELVET F1 (kód 9454) PELETY - bujný, previsnutý rast, výborný zdravotný stav, farba kvetov purpurová.
ROSE VEIN VELVET F1 (kód 9449) - novinka v Petunia s veľkým previsom (typ "surfinie) zo šľachtenia českej firmy PETUNIA ČIERNY z Jaroměře. Ružové kvety majú tmavoružové žilkovanie v pažeráku kvetu. Bohatý previs, dlhé kvitnutia a odolnosť k vrtochom počasia, to všetko sú prednosti tejto odrody.


Parametre

Druh: Petunie

Odrůda: POZDRAV Z JAROMĚŘE

Typ: Květiny letničky