Košík je prázdny
Kategorie zboží

Semo Pór letné - Gigante Suizo 0,2 g


Rýchlo rastúce, vzrastná odroda, umožňujúci veľmi ranou úrodu. Vyznačuje sa veľmi dlhou bielou časťou stonky (asi 22 - 25 cm).
Vaša cena 1,80
Vaša cena bez DPH 1,50
 
Dostupnosť skladom
viac ako 100 ks
odoslanie zajtra

Výpredaj tovarov tejto kategórie - zľavy až 80%


Podrobný popis

Allium porrum L. / Pór pravý

Popis:

Pór možno s úspechom pestovať na všetkých hlbokých pôdach zásobených živinami a humusom. Najlepšie mu vyhovuje neutrálna pôdna reakcia. Nie je náročný na polohu, zaraďuje sa obvykle do druhej trate. Pri pestovaní zo sadby vysádzame sadenice sily steblá do rýh hlbokých aspoň 10cm, vzdialených 30 - 40 cm. Priamy výsev je možný od začiatku apríla do riadkov 50 cm vzdialených, cca 200.000 semien na hektár. Rastliny postupne prihŕňame.


HTS: 3 - 3,5 g
V 1 g: 200 - 300 semien
Výsev: marec - apríl

Úroda: august - október

odroda:

GIGANTE Suiza (predtým Prelina) - je rýchlo rastúci, vzrastná odroda, umožňujúci veľmi ranou úrodu. Dobre reaguje na prirýchlovanie pod fóliou. Rastliny sú vysoké, vynikajú uniformitou a dobrým zdravotným stavom. Vyznačuje sa veľmi dlhou bielou časťou stonky (asi 22 - 25 cm). Pre rýchly vývoj a vysoké výnosy je táto odroda najpestovanejšie pre letné úrodu, možno ju pestovať zo sadeníc iz priamych výsevov.Pór pravý: GIGANTE Suiza (Allium porrum L./Pór Pestovanie)

Popis:
Rýchlo rastúce, vzrastná odroda, umožňujúci veľmi ranou úrodu a dobre reagujúce na prirýchlovanie pod fóliou. Rastliny sú vysoké, vynikajú uniformitou a dobrým zdravotným stavom. Vyznačuje sa veľmi dlhou bielou časťou stonky (asi 22 - 25 cm). Pre rýchly vývoj a vysoké výnosy je táto odroda najpestovanejšie pre letné úrodu, možno ju pestovať zo sadeníc iz priamych výsevov.

Pór možno s úspechom pestovať na všetkých hlbokých pôdach zásobených živinami a humusom. Najlepšie mu vyhovuje neutrálna pôdna reakcia. Nie je náročný na polohu, zaraďuje sa obvykle do druhej trate.
Pri pestovaní zo sadby vysádzame sadenice sily steblá do rýh hlbokých aspoň 10 cm, vzdialených 30 - 40 cm. Priamy výsev je možný od začiatku apríla do riadkov 50 cm vzdialených, cca 200.000 semien na hektár. Rastliny postupne prihŕňame.

hnojenie:
  • N 100 kg N / ha
  • N 50 kg N / ha 5 týždňov po výsadbe
  • P 80 kg P2O5 / ha
  • K 200 - 250 kg K 2O / ha


Parametre

Druh: Pór pravý

Odrůda: GIGANTE SUIZO

Typ: Zelenina